Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Netanyahu’ya tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutköy Belediyesi Yönetim ve Hizmet Merkezi ile 8 eserin toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan burada, "Netanyahu sen yanlış kapıya vurdun, Erdoğan mazlumların sesidir. Sen zalimlerin sesisin. Sen devlet terörü estiriyorsun." dedi.

15:11 -

Erdoğan özetle şunları söyledi;

“PKK’yı yer ile yeksan ediyoruz, karşı cevap CHP’den geliyor. FETÖ’ye dünyayı dar ediyoruz, karşı cevap CHP’den geliyor.

Karşımızda kendi milletinin değerlerine savaş açmış, kendi ülkesinin kalkınma ve büyüme hamlelerini kasıtlı olarak sabote etmiş bir parti var. Son yıllarda bu sefil geçmişlerini gizlemek için derme çatma isimleri, ideolojileri ile taban tabana zıt adayları milletimizin karşısına çıkarmaya başladılar ama paslı demir yaldızlı boyayla boyanmakla altın olmaz.

Merhum Cemal Kaşıkçı meselesinin ortaya çıkartılmasında gösterdiğimiz ahlaki duruş herkes tarafından tebrikle karşılanıyor, sadece CHP’nin aklına bu konuda tuhaf sorular geliyor.

İsrail’in kendi günahlarının, insanlık suçlarının, katliamların, yıkımların hesabını vermeden, kimseye ithamda bulunmaya hakkı yoktur.

Milletimiz bu cilanın altında neler olduğunu çok iyi biliyor. Şöyle azıcık bir kazıyınca CHP’nin gerçek yüzü, çirkef siyaset dili, milli ve manevi değerlerimize olan kini hemen ortaya çıkar.

Bunlar ezanımızı Türkçe okutanlar, bunlar ezanımızı hazmedemeyenler. Bu zihniyet, yıllarca milletimizi, ‘çağdaşlık’ diyerek, ‘modernlik’ diyerek, ‘halkçılık’ diyerek, siyasetin de hizmetin de en ilkel biçimlerine mahkum etmeye çalıştı.”

AA

Son güncelleme: android-time 16:19 23.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more