Cumhurbaşkanı’na 28 Şubat mektubu

Savunmaların alınmaya başlandığı 99 sanıklı 28 Şubat davası bu ay sonuçlanıyor Sanıklardan emekli Albay Alican Türk, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar, HDP dışındaki partilerin milletvekillerine gönderdiği mektupta, “İddianameyi FETÖ’cüler hazırladı. FETÖ ile mücadele edilirken, FETÖ’cülerin tuzağına düşülüyor” dedi.

Cumhurbaşkanı’na 28 Şubat mektubu

Kamuoyunda “28 Şubat Davası” olarak bilinen, aralarında eski YÖK Başkanı, dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, ikinci Başkan Çevik Bir, eski kuvvet komutanlarının bulunduğu davada, savunmalara bitinceye kadar yargılama devam edecek ve bu ay içinde sonuçlandırılacak.
Sanıklardan emekli Albay Alican Türk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, “Bilgi” olarak da Başbakan, TBMM Başkanı, bakanlar, HDP dışındaki siyasi partilerin milletvekillerine, yargı başkanlarına, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarına gönderdiği 14 sayfalık mektupta, dava sürecini anlattı.

FETÖ'CÜ TUZAĞI

Davanın her yönüyle “düzmece” olduğunu öne süren Alican Türk, şu iddiada bulundu: “Savcısından hâkimine, adli müşavirinden bilirkişisine ve hatta polislerine kadar davada görev üstlenmiş neredeyse tüm aktörler FETÖ’cülük suçlamasıyla cezaevinde iken bu davayı sahiplenmeniz inanın çok yanlış olacaktır. 3-4 yıldır mücadele etmeye çalıştığınız FETÖ’nün, ekmeğine yağ sürecektir.  Bir taraftan FETÖ’yle mücadele ederken öte yandan bu adamların hazırladığı iddianameyi kabul ediyor olmanız FETÖ’cülerin tuzağına düşmeniz anlamına gelir. Ya siz ya da Sayın Adalet Bakanımız talimat versin,savcılarımız  bizleri darbecilikle suçlayabilecek deliller bulabilirlerse yeniden adil ve hukuka uygun bir iddianame hazırlasınlar ve bizler o iddianame ile yargılanalım.

21 YIL ÖNCE UYARILDI

28 Şubat’ın her yönüyle size oy getirdiğini ve bir siyasetçi olarak bundan da azami ölçülerde istifade ettiğinizi düşünüyorum.  28 Şubat 1997 tarihli MGK toplantısında, Genelkurmay Başkanı Karadayı tarafından MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğünün devlet ricaline yaptığı takdimler dikkate alındığında, aslında 28 Şubat’ın oldukça isabetli kararlarla dolu olduğu anlaşılıyor. Nitekimdin istismarcılığı yaparak yürütülen tarikat ve cemaat örgütlenmesinin Türkiye’yi nerelere sürükleyeceği tam 21 yıl önce söz konusu brifinglerde öngörülmüş; başta FETÖ olmak üzere bugünkü IŞİD (DAEŞ) ve benzeri köktendinci terör tehlikesine tam 21 yıl önce dikkat çekilmiş.

FETÖ BELASI YAŞANMAZDI

21 yıl önce MGK’da alınan ve hükümetçe de aynen benimsenip kabul edilen o kararlar eğer istismar edilmeseydi, sulandırılmasaydı, sonradan gelen hükûmetlerce (siyasilerce) gereği gibi uygulanıp takip edilseydi (ki kusura bakmayın ama sizin hükûmetleriniz de buna dahildir) bugün kesinlikle 15 Temmuz ihaneti de, FETÖ belâsı da yaşanmazmış.Gerçekten okuyup araştırdıkça bu inanca tereddütsüz sahip oldum.

SİZDEN İSTEĞİMİZ

Sizden talebim: Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Cumhurbaşkanı olarak, bu ülkede giderek kokuşan, toplumun da giderek çürümesine yol açan adalet mekanizmasının her türlü siyasi mülâhazadan arınık biçimde, hak, hukuk ve adalet ölçüsünde işletilebilmesi için gerekli zeminin oluşturulması ve bu konuda siyasi kararlılığın gösterilmesidir.

KORKUYORSAM NAMERDİM

Eğer hapis cezası almak, cezaevine düşmek beni tırnak ucu kadar korkutuyorsa namerdim! Kendim için üzülüyorsam da namerdim… Ama hukuk ve adalet adına kederliyim. Danışmanlarınızın verdikleri bilgilerin gerçeği yansıttığından pek emin olamadığım için 28 Şubat davası ile ilgili gerçekleri bir de ben kendim size anlatmak istedim. Bütün mesele bundan ibarettir. Yüce Yaradanım bu ülkeyi ve bu milleti her türlü belâdan korusun.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...