Sözcü Plus Giriş

Davutoğlu AKP’ye mi dönüyor?

CNN Türk'de yayınlanan, Türkiye'nin gündeminde iç ve dış siyasette yaşananlar ve yaklaşan 2019 seçimleri için partilerin hazırlıklarının konuşulduğu programda, Siyaset Stratejileri Uzmanı Elif Dördüncü Aydemir, Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesini değerlendirdi. Aydemir, 'küskünler' grubundan temsili olarak bir kişiyi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında görmek beklediğimiz bir şeydi" dedi.

null
Güncellenme: 08:37, 02/02/2018

Siyaset Stratejileri Uzmanı Elif Dördüncü Aydemir yaptığı açıklamada, “Davutoğlu’nun Suriye konusunda fikir beyan etmek için görüştüğünü zannetmiyorum. Yaklaşan seçim sürecinde ayrılanlar ve görevinden alınanlardan oluşan ‘küskünler’ grubundan temsili olarak bir kişiyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında görmek beklediğimiz bir şeydi” diye konuştu.

Uzun süredir grup toplantılarına katılmayan eski başbakan Ahmet Davutoğlu, son grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanına oturmuştu. Foto/İHA

Uzun süredir grup toplantılarına katılmayan eski başbakan Ahmet Davutoğlu, son grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanına oturmuştu. Foto/İHA

Aydemir şöyle devam etti;

“Küskün gruptan bir temsilcinin Cumhurbaşkanı ile görüşeceğini tahmin ediyorduk. Cumhurbaşkanı’nın kendi muhalefetin dizayn etmek gibi bir yeteneği var. Bunu çeşitli zamanlarda da kullanmayı sever. Abdullah Gül’ün çıkışından sonra karşısına aday olarak çıkar mı sorusunda bu kişilerin küskünler grubunun -buna belediye başkanlarını da ekleyin- bunun nerede olduğunu kendi dizayn etmeyi tercih edecek. Ve seçmene bu görüntüyü vermeyi seçecektir. Kendi içinde bölünme görüntüsü çok da güzel algılanmayacaktır. Bu dönemdeki her davranış kampanya ve seçim dönemi davranışlarını hatırlatmakta. MHP ile ittifak, seçim pusulası vb. seçim döneminin ne kadar yakın olduğunun ipuçlarıdır aslında. Küskünler grubunu kendi yanında göstermek veya çekmek bunun cevabını içeriden biri verebilir. Gül nerede olacak, aktif olarak siyasete dönecek mi, başkan adayı olarak Erdoğan’ın karşısında bulunacak mı. Bulunacaksa bu küskünler’den hangisiyle hareket edecek? İstifa eden belediye başkanlarını yanına alabilecek mi? Aslında bu konuları konuşuyoruz, Davutoğlu’nun Suriye konusunda fikir beyan ettiğini zannetmiyorum.”

İlginizi ÇekebilirDavutoğlu geri döndü, Erdoğan'ın yanına oturduDavutoğlu geri döndü, Erdoğan'ın yanına oturdu
Yayınlanma Tarihi:00:07,