Dernek basıp içeridekileri gasp eden çete çökertildi

İstanbul Bağcılar'da 11 Şubat'ta gece yarısı bir derneğe giren maskeli ve silahlı çete, içeridekilerin paralarını gasp etti. Polis ekipleri o çeteyi çökertti.

Dernek basıp içeridekileri gasp eden çete çökertildi

Operasyon İstanbul Emniyeti’ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Polisi harekete geçiren olay 11 Şubat’ta meydana geldi. İddiaya göre, maskeli 9 şüpheli Bağcılar Çınar Mahallesi’ndeki bir derneğe girdi. Şüpheliler, içeridekilerin tüm paralarını gasp etti. Durumun polise bildirilmesi üzerine ekipler harekete geçti. Organize Polisi güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek şüphelileri tek tek belirledi. Çalışmaların ardından operasyon kararı alındı. Özel Hareket Şube Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği baskınlarda 6 şüpheli gözaltına alındı. Üç şüpheli ise adreslerinde bulunamadı. Gözaltına alınan şüpheliler Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 5’i tutuklandı.

KAMERA KAYITLARI ÇIKTI

Polis ekipleri diğer şüphelileri yakalamak için çalışmalarını sürdürürken, olayla ilgili kamera kayıtları da ortaya çıktı. O görüntülerde şüphelilerin caddede yürüyerek binaya gittikleri görülüyor.. İçeriye girenleri maske taktıkları görülüyor. Bir süre içeride kalan şüpheliler dışarı çıktıktan sonra, dernektekilerin de aşağıya iniyor. İnenlerden birinin başından yaralanmış olması dikkat çekiyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...