Sözcü Plus Giriş

Bilgisayarı açık bırak, para kazan diyen Detay Maxinet nedir? Detay Maxinet nasıl çalışıyor?

Son günlerde saadet zinciri vakaları gündemden düşmüyor. Bu vakalara bir yenisi daha eklendi, Detaya Maxinet... Peki Detay Maxinet nedir? Detay Maxinet nasıl çalışıyor ve para kazandırıyor? İşte güvenliğinden şüphe edilen ve dolandırma ihtimali üzerinde durulan Detay Maxinet hakkında tüm merak ettikleriniz haberimizde.

09:12 -
Bilgisayarı açık bırak, para kazan diyen Detay Maxinet nedir? Detay Maxinet nasıl çalışıyor?

Çiftlik Bank’ın büyük vurgunundan sonra gözler diğer internetten para kazanmayı vadeden sistemlere çevrildi. Detay Maxinet de bu sistemlerden biri olarak dikkat çekiyor. Saadet zinciri olarak işleyen sistemlere benzerlik gösteren Detay Maxinet nedir? 35 binin üzerinde üye toplayan Detay Maxinet hakkında endişelendiren ayrıntılar şu şekilde…

hacker2_16_9_1519880289

DETAY MAXINET NEDİR?

Detay Maxinet adlı bir site hakkında çıkan haberlerle yeni bir Çiftlik Bank vakası mı ortaya çıkıyor konusu gündeme geldi.

Detay Maxinet, yaptığı tanıtımlar ve sunumlara göre, üye olan kişiye öncelikle bir bilgisayar veriyor. Üyeye verilen bilgisayara bir yazılım yükleniyor. Üyenin bilgisayarı açık kaldıkça, Detay Telekom’un çalıştığı şirketlere SEO hizmeti verildiği belirtiliyor. Şirkete üye olmak için belirlenen üç paketten birini satın almak gerekir. Gümüş adı verilen ilk paketin bedeli 590 dolar. Bu paketi satın alan üye bilgisayarını günde 8 saat açık tutmalı. Bu kişiye vaat edilen aylık kazanç 120, yıllık kazanç ise bin 460 dolar. Altın paketi satın alan üye ise bin 534 dolar ödüyor. Bu pakette ise bilgisayarın günde 14 saat açık tutulması gerekir. Bu paketin aylık kazanç vaadi 420, yıllık kazanç vaadi ise 5 bin 110 dolar. Son paket olan Platin üyeliğinde ise 2 bin 242 dolarlık üyelik bedeli ödemek gerekir. Bu pakette bilgisayarın sınırsız sürede açık kalması isteniyor. Bu paket için vaat edilen aylık gelir 600 dolar yıllık gelir ise 7 bin 300 dolar.

Sistem, yeni üye kazandıranlara da belli bir kazanç vaat ediyor. Sisteme üye olan her bir üye, yeni kişileri üye yaparak kendisine ekip kurabiliyor.

Özelikle geçen yıl, büyüyen sistem nedeni ile şikâyetler Gümrük ve Ticaret Bakanlığına da ulaşınca hareket geçildi. Bakanlık müfettişleri 3 aydır mercek altına aldıkları şirket ile ilgili hazırladıkları raporu tamamladı. Sistemin bir tür saadet zinciri olduğu belirtilen rapor sonrası bu hafta savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi. Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre şirketin sitesinin erişime kapatılması için BTK’ya da yazı yazılacak.

Son güncelleme: 10:04 28.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more