Sözcü Plus Giriş

DGS cevap kağıtları yayınlandı!

DGS sonuçları dün ÖSYM tarafından açıklanmıştı. Bugün ise öğrencilerin cevap kağıdı ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişime açıldı. 2018-Dikey Geçiş Sınavı (DGS) cevap kağıdınıza haberimizde bulunan linkten TC kimlik numaranız ve şifreniz ile erişebilirsiniz.

19:21 -
DGS cevap kağıtları yayınlandı!

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 21 Temmuz’da uygulanan 2018-DGS’ye giren adayların cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yaptıkları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden 10 gün süreyle erişime açıldı.

DGS CEVAP KAĞIDI SORGULAMA EKRANI    

Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra sınavda kullandıkları cevap kağıdının görüntüsünü, yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecek.

Adaylar ayrıca, cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili verdikleri cevabı da inceleyebilecek.

Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenecek. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru,yanlış ve boş cevap sayıları ile ham puanları da gösterilecek. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımayacak.

AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more