Sözcü Plus Giriş

Digifon nedir? 0888 ile başlayan numaraya dikkat!

"Digifon nedir" sorusunu cevabı son günlerde pek çok telefon kullancının merakını uyandırdı. 0888 ile başlayan telefon numaralarından arayarak, Digifon adını kullanan dolandırıcılar pek çok vatandaşı dolandırdı. Peki, Digifon nedir?

19:27 -
Digifon nedir? 0888 ile başlayan numaraya dikkat!

Son dönemde ülkemizde artan dolandırıcılık çeşitlerine bir tane daha eklendi. Digifon üzerinden arayarak ya da mesaj atarak dolandırıcılık sistemi kuran kişi ya da kişiler kullanıcılara yüksek fatura ödettiriyor.

DİGİFON NEDİR?

Digifon, vatandaşların cep telefonuna sesli arama ya da SMS ile ulaşarak, ulaştıkları kişinin 0888’li numarayı amasını isteyen bir dolandırıcılık türüdür. Çeşitli şekilde kişinin dikkatini çekmeye çalışan dolandırıcılar, banka masraflarını geri alma, kredi kartı borcunu kapatma gibi vaatlerle atılan acil kodlu mesajlara geri dönüş yapanları, binlerce liralık telefon faturalarıyla karşı karşıya bırakıyor.

DİGİFON MESAJI GELİNCE NE YAPMALI

Digifon ya da doğruluğu şüpheli bir yerden mesaj geldiğinde kesinlikle aldırış etmeyin ve SMS’i silin; zira dolandırıcıların yeni bir oyunuyla karşı karşıyasınız. Bu yöntem az önce de bahsettiğimiz üzere yeni bir konu değil aslında ve uzun yıllardır bu şekilde dolandırıcılık yapılıyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more