Sözcü Plus Giriş

Dikkat! Sağanakla beraber soğuyacak…

Yağışlı hava dalgaları birbirini kovalıyor ve Türkiye yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son dakika raporuna göre bugün ülkemizin büyük bölümü günü yağışlı geçirecek. Sıcaklıklar iç ve batı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak! İşte son tahminlere göre hava durumu detayları...

07:48 -
Dikkat! Sağanakla beraber soğuyacak…

Son dakika! Yurdu bugün etkisi altına alacak olan yağışlı hava dalgası İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Mersin, Adana ile Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Hakkari çevrelerinde ve Şırnak’ın yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışlı havayla beraber hava sıcaklıklarının ise iç ve batı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL’A SAĞANAK UYARISI

Meteoroloji’nin yayınladığı son dakika uyarısı şu şekilde; Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Mersin ve Adana çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Hakkari çevrelerinde ve Şırnak’ın yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur şeklinde olması beklendiğinden, yaşanabilecek ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

CUMA YURDUN YARISINA KAR GELİYOR!

Perşembe günü sıcaklık değerlerinin önemli şekilde düşmesi ve cuma günü yurdun büyük bölümünün kar yağışı yaşaması bekleniyor. Kar özellikle iç ve doğu bölgeleri etkileyecek.

son-dakika-kar-haberleri

İL İL HAVA DURUMU TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:01 26.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more