Sözcü Plus Giriş

Dikkat yarın yanacağız! Meteoroloji’nin hava durumu tahminleri…

Yaz kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlıyor ve hava sıcaklıkları artıyor. Yer yer etkili olan sağanaklar sebebiyle bulutlu olan havalar geride kalıyor, Meteoroloji'nin son dakika tahminlerine göre güneşli günler geliyor...

Güncellenme: 11:04, 03/09/2018
Dikkat yarın yanacağız! Meteoroloji’nin hava durumu tahminleri…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava durumu tahminlerine göre yarın yurdu güneşli bir gün bekliyor. Özellikle güney kıyılarda yükselecek olan sıcaklıklar 40 dereceye kadar ulaşacak. İstanbul ve Ankara’da 31 derece dolaylarında seyredecek olan hava sıcaklıkları İzmir’de 37 derece olacak. Türkiye’de cumartesi günü en sıcak şehrin Aydın olması bekleniyor. Aydın’da beklenen hava sıcaklığı 40 derece.

SICAK GÜNLER BAŞLIYOR

hava-durumu-tahminleri

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzeydoğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının ise Kuzeydoğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

İL İL HAVA DURUMU TAHİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

Yayınlanma Tarihi:08:10,