Sözcü Plus Giriş

Diyanet hutbe bile okutmazken Pakistan’dan Atatürk jesti KKTC’de meşaleli anma

Diyanet İşleri, Türkiye'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün 80. ölüm yıldönümü için hutbe okutmaz, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yıldönümünden bir gün önce Atatürk'e her fırsatta hakaret eden Kadir Mısıroğlu'na "insani" dediği ziyarette bulunurken, dünya Atatürk'ü unutmadı. Pakistan'ın Ankara Büyükelçiliği "atamızın izindeyiz" etiketi ile Twitter'da mesaj yayınlarken, KKTC'de öğrenciler ve taraftar grupları Atatürk'ü bugüne kadar görülmemiş büyüklükte bir sivil etkinlikle andı.

Zeynep GÜRCANLI
12:09 -
Diyanet hutbe bile okutmazken Pakistan’dan Atatürk jesti KKTC’de meşaleli anma

PAKİSTAN’DAN “ATATÜRK EN BÜYÜK MÜSLÜMAN” MESAJI

Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği tarafındana yayınlanan mesajda Atatürk’ün “modern Müslüman dünyasının en büyük Müslümanı” olduğununu söyleyen, Pakistan’ın kurucusu Muhammed Ali Cinnah’ın sözüne yer verildi. Mesajda, “Pakistan halkı 80. ölüm yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygılarını sunar. Bizim kurucumuz Cinnah’ın dediği gibi, “kendisi modern İslam Dünyasındaki en büyük Müslümandı ve ben eminim ki, bütün Müslüman dünyası onun ölümünün yasını derinden hissedecektir”. Atam izindeyiz. ” ifadesi kullanıldı.

İLGİLİ HABERTürkiye İmam Hatipliler Birliği: İslamı temsil eden biri saygı duyan insanlarla olmalıTürkiye İmam Hatipliler Birliği: İslamı temsil eden biri saygı duyan insanlarla olmalı

KKTC’DE MEŞALELİ ANMA

ODTÜ’nün Kıbrıs kampüsünde ise, öğrenci ve taraftar gruplarının katılımıyla, KKTC’de bugüne kadar görülmedik büyüklükte bir anma gerçekleştirildi.
10 Kasım gecesi 400’e yakın ODTÜ KKTC kampüsü öğrencisi ve taraftar gruplarının katılımıyla ve okul idaresinin desteğiyle gerçekleştirilen etkinlikte, 250 adet meşale ve iki adet 10×7.5 metrelik Türk ve KKTC bayrakları kullanıldı.

Son güncelleme: 09:28 13.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more