Sözcü Plus Giriş

Diyarbakır’da 50’den fazla öğrenci hastaneye kaldırıldı

Diyarbakır merkez Sur ilçesindeki Tevfik Fikret Ortaokulu'nda eğitim gören bazı öğrenciler, zehirlenme şüphesi üzerine ambulanslarla Selahattini Eyyubi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 50’den fazla öğrencinin hastanelik olduğu olayda okulun içme suyuna kanalizasyon karıştığı iddia edildi

19:01 -
Diyarbakır’da 50’den fazla öğrenci hastaneye kaldırıldı

Olay, Merkez Sur ilçesi Melikahmet Caddesi üzerinde bulunan Tevfik Fikret İlkokulunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, daha önce kanalizasyon çalışması yapılan tuvaletler, çalışma tamamlanmadan açıldı. Teneffüse çıkan ve tuvaletleri açık gören öğrenciler çeşmeden su içince öğrencilerde karın ağrısı ve mide bulantısı baş gösterdi. Öğrencilerin durumunu fark eden okul yönetimi tarafından 112 acil servis aranarak bölgeye çok sayıda ambulans yönlendirildi. 50'den fazla öğrenciye zehirlenme şüphesiyle müdahale edilirken öğrencilerden bazılarının durumunun ağır olduğu öğrenildi.

 

DUYAN VELİ OKULA KOŞTU

Zehirlenme olayını duyan veliler okula akın ederken, öğrencilere ilk müdahale okul bahçesinde yapıldı. Okulun 5.sınıf öğrencilerinde Ferhat K. okulun tuvaletlerinin bozuk olduğunu belirterek, “Tuvaletler hem kokuyor hem de çeşmelerinden kirli su akıyordu. Bu nedenle okulun tuvaletleri bakıma alındı ama tuvaletler yapılmadan kapıları açıldı. Bunun üzerine öğrenciler de tuvalete gidip su içmeye başladı. Su içince de bazı öğrencilerde karın ağrısı ve mide bulantısı oldu. Daha sonra ambulanslar geldi. Öğretmenlerimiz her sınıfa giderek öğrencilere durumlarını sordu” dedi.

 

İLGİLİ HABERAsker zehirlenme vakalarında korkutan bilançoAsker zehirlenme vakalarında korkutan bilanço
foto: iha

foto: iha

Olayla ilgili inceleme başlatıldı.  İHA

Son güncelleme: 22:22 07.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more