Sözcü Plus Giriş

Diyarbakır’da bir okul mikrop yuvasına döndü

Diyarbakır'da tuvalet kapılarının bile olmadığı okul, velileri isyan ettirdi. Temizlik yapılmadığı için mikrop yuvasına dönen okulda çocuklarının sağlığından endişe eden veliler, yetkililerin biran önce soruna çözüm bulmasını istedi.

00:52 -
Diyarbakır’da bir okul mikrop yuvasına döndü

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde bulunan Akif İnan İlk ve Ortaokulu’nda bir veli tarafından çekilen görüntüler, okuldaki sağlıksız ortamı gözler önüne serdi. Eğitim öğretimin aktif olarak devam ettiği okulda birçok tuvaletin kapısı bile bulunmazken, temizlenmeyen tuvaletler mikrop yuvasına döndü.

Foto: İHA

Foto: İHA

Temizlik odasının kir ve kokudan geçilmediği okulda merdivenlerin üzerinde çöplerin olduğu görüldü.

Foto: İHA

Foto: İHA

Tuvaletlerin kullanılamaz durumda olduğu okulda, temizlikte kullanılması gereken araçların da atık durumda olması dikkat çekti.

Foto: İHA

Foto: İHA

“TUVALETLER LEŞ GİBİ”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan velilerden İsmail Doğru, kızının bu okulda okuduğunu, ilk dönemden beri burada hijyenin olmadığını söyledi. Doğru, “İlk dönemden bu yana okul yönetimine hijyensiz ortamı sormuştum. Arkadaşlar okulun temizleneceğini söylediler. Okulun tuvalet kapılarının hepsi kırık, musluklar kırık, tuvaletler leş gibi, lavabolar tıkalı. Yaklaşık 800 öğrenci var burada. Bazı öğrenciler tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için zil çalmasını bekleyip, evinde ihtiyacını gideriyor. Birçoğu kokudan tuvaletlere giremiyor bile. Dört buçuk ay önce kızımı buraya kaydettiğimde burası leş gibiydi, ikinci dönem açıldı hala aynı. Yetkililerden isteğimiz, çocuklara hijyenik ortamda eğitim verilmesi” dedi.

Foto: İHA

Foto: İHA

Öte yandan, konuyla ilgili görüşlerine başvurulmak istenen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine ulaşılamadı. İHA

Foto: İHA

Foto: İHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more