Sözcü Plus Giriş

Dolmabahçe Sarayı’na girebilmek için metrelerce kuyruk oluşturdular

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 80’inci yılında ebediyete intikal ettiği Dolmabahçe Sarayı yüzlerce vatandaşın akınına uğradı. Kalplerinde Ata sevgisi ve özlemiyle sabahın 5'inde kuyruğa girenler, uzayıp giden kalabalığa aldırmadan saatlerce bekledi. İşte o kuyruk yenilmiş bir devleti ayağa kaldırmak, bir ulusu yeniden yaratmak, özgürlük ve bağımsızlık için adanan bir ömre gösterilen vefanın fotoğrafı.

12:13 -

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 80'inci yılında tüm Türkiye'de anma törenleri düzenlendi. Bu kapsamda İstanbul Beşiktaş'ta da önce yürüyüş düzenlendi. Saatler 9.05’i gösterdiğinde ise vatandaşlar Ata için saygı duruşuna geçti. Ardından Mustafa Kemal Atatürk'ün 80 yıl önce ebediyete intikal ettiği Dolmabahçe Sarayı’na girmek isteyen binlerce vatandaş saraya akın etti.

İHA

İHA

Çocuklarıyla gelen vatandaşlar, burada hep bir ağızdan Andımız’ı okudu. Sonrasında Atatürk'ün odasına girebilmek için ellerinde karanfillerle bekleyen vatandaşlar metrelerce kuyruk oluşturdu.

İHA

İHA

Genç yaşlı birçok vatandaşın oluşturduğu kuyrukta ilk defa Dolmabahçe Sarayı'na girecek olan miniklerin heyecanı dikkat çekti. Öte yandan Atatük'ü anmak için alana gelen çok sayıda motosikletli, motorlarına taktıkları Türk bayraklarıyla saray önünde turlar attı.

İHA

İHA

“Saygımızı sonsuz olarak göstermek zorundayız”

Atatürk'ün her daim Türkiye'de ve dünya üzerinde yaşayacağını belirten Türkiye Motosiklet Platformu Başkan Yardımcısı Ayşe Sevgi Aksoy, “Bugün bizler yaşıyorsak Atatürk'ün sayesinde saygımızı sonsuz olarak göstermek zorundayız. Çok duygusal ve güzel anlar yaşandı. Atatürk'ün gösterdiği yolda ilerlememiz lazım. Bugünlere onların sayesinde geldik. Eğer insanlar bu düşünce de giderse o zaman cumhuriyetin ışığında Atatürk'ün gösterdiği yolda daha güzel bir Türkiye olarak yaşamaya devam ederiz” dedi.

İHA

İHA

İHA

İHA

“Daha önce gelmemiştim, çok mutluyum”

Atatürk'ün odasına girebilmek için saatlerce bekleyebileceğini ifade eden Gizem Öröz, “Daha önce gelmemiştim, çok mutluyum geldiğim için burayı çok sevdim” dedi.

İHA

İHA

Dolmabahçe Sarayı'na girebilmek için metrelerce uzanan kuyrukta bekleyen emekli öğretmen Ramazan Gümüş, “Onlar bu topraklar için kanlarını verdiler, canlarını verdiler. Bizim burada olmamızı sağladılar. Biz onlar için saatlerce beklesek onların yaptıklarının yanında milyonda bir etmez. İnsanlar hiçbir menfaat beklemeden bu kuyrukta bekliyorlar. Bu ülke için onları gördükçe daha bir gurur duydum. Atatürk'ün sonsuza kadar yaşayacağının en canlı kanıtları bunlar” diye konuştu.

resimid_66225351_6622535
DHA

DHA

Son güncelleme: 15:08 10.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more