Donan göle araçla girilmez levhası!

Sivas'ta donan göllerde kırılma risklerine karşı olası kazaların yaşanmaması için göl kenarlarına araçla girilmez tabelaları asıldı. Göle giren bilinçsiz kişiler yüzünden mecburiyetten oluşan bu yeni trafik levhasını görenler hayretler içinde kalarak, "Yumurtaya can veren Allahım sonunda bunu da gördük" dedi. Gelinen trajikomik durum sosyal medyada, geçtiğimiz gün uzaya fırlatılan Elon Musk'ın Tesla'sıyla kıyaslanarak , "Dünya nerede, biz neredeyiz" şeklinde yorumlanıp alay konusu oldu.

Donan göle araçla girilmez levhası!

Sivas'ta donan göllerde kırılma risklerine karşı olası kazaların yaşanmaması için göl kenarlarına araçla girilmez tabelaları asıldı.

Sivas'ta özellikle geceleri hava ısısının sıfırın altına inmesi ile birçok göl ve gölet dondu. Son asrın en sıcak kışının Yaşandığı Sivas'ta geçtiğimiz yıllarda göl ve göletlerde buz kalınlığı 50-70 santimetre olurken bu yıl ise buz kalınlığı 10-15 santimetre arasında kaldı. Buz inceliği donan göllerin üzerinde yürüyenler için tehlike oluşturuyor.

FOTO: İHA

FOTO: İHA

Devlet Su İşleri yetkilileri, buz kırılması risklerine karşı olası kazaların önlenmesi için göl kenarlarına uyarı levhaları astı. Uyarı levhalarının altına birde çamura saplanma ve buz kırılması riskine karşı göle motorlu araçlarla da girilmesinin yasak olduğu belirtildi.

FOTO: İHA

FOTO: İHA

Uyarılara rağmen donan buzun kenarında topla oynayan gençler, donan göl üzerinde korkmadan top oynadıklarını, tehlikeli olmadığını belirterek donan göz üzerinde vakit geçirmenin kendileri için eğlenceli olduğunu ifade ettiler.

İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...