e-Devlet soyağacı çılgınlığı devam ediyor! Soyağacı sorgulamasına önlem aldılar! Soyağacı sorgulama nasıl yapılır? Tıkla, öğren!

Vatandaşlar günlerdir e-Devlet kapısının uygulamaya koyduğu soyağacı sorgulama hizmeti ile yatıp kalkıyor. İlk etapta yoğun ilgi sonucu sistem çökmüş olsa da önlemler alındı. Şu anda e-Devlet soyağacı sorgulama hizmeti kotalı olarak veriliyor. Peki soyağacı sorgulama nasıl yapılır? Ayrıntılar haberimizde...

e-Devlet soyağacı çılgınlığı devam ediyor! Soyağacı sorgulamasına önlem aldılar! Soyağacı sorgulama nasıl yapılır? Tıkla, öğren!

8 milyon kişi sorguladı! e-devlet soyağacı sorgulama hizmeti, çalışmalar nedeniyle bir süre kapalı kalmıştı. 14 Şubat akşamı sistemdeki düzenlemeleri tamamlayan uzmanlar, soyağacı sorgulama ekranını yeniden hizmete açtı. Sistemin dün gece saatlerinde açılmasıyla birlikte bu sabah 07.45’e kadar 8 milyon 141 bin 756 kişinin sorgulama yaptığı açıklandı. İşte e-Devlet soyağacı  sorgulama işlemi hakkında ayrıntılar…

E-DEVLET SOYAĞACI SORGULAMA EKRANI

ADIM ADIM ALT ÜST SOY BİLGİSİ SORGULAMA

TC kimlik numaranız ve şifreniz ile e Devlet Kapısı’na girdikten sonra karşınıza çıkan ekranda arama butonun olduğu yere ilgili aramayı yazmalısınız ve üzerine tıklamalısınız.

soy ağacı

Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırdığınızda soy ağacı bilgilerini inceleyebilirsiniz. Sıralama eskiden yeniye göre yapılmıştır.

soy ağacı

Ayrıca açtığınız anda sonuca ulaşamadıysanız sistem sizi bekleme listesine eklemiş demektir. O zaman karşınıza çıkacak olan ekran aşağıdaki gibidir.

soy ağacı sorgulama

Not: Vatandaşlardan bazıları ise Nüfus Müdürlüğü’ne başvurmaları gerektiği uyarısı ile karşılaşıyor. Bu durum ile ilgili henüz bir resmi açıklama yapılmadı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...