Sözcü Plus Giriş

Edirne’de Başkan Gürkan’a coşkulu karşılama

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için tekrar aday gösterilmesinin ardından şehrin girişindeki otoban gişelerinde büyük bir kalabalıkla karşılandı. Daha sonra halka seslenen Gürkan, rakip parti adaylarına sık sık göndermede bulundu.

Tamer YAVUZ / Edirne
16:13 -
Edirne’de Başkan Gürkan’a coşkulu karşılama

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, partisince yeniden aday gösterilmesinin ardından CHP'li İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda partinin oluşturduğu araç konvoyuyla karşılandı. Daha sonra CHP Edirne İl Başkanlığı önüne gelen coşkulu kalabalığa hitap eden Başkan Gürkan, AKP Adayları arasında Ensar Vakfı'nda görev yapanlarında bulunmasına gönderme yaparak, “O yurtlarda kimsesiz kalmış garibanlıktan oralara sığınmak zorunda kalmış, sapık düşüncelerin tecavüzüne uğramış, o gariban çocukları için buradayız” dedi.

edirnede-baskan-gurkana-coskulu-karsilama-2

“KARDELENLERİ AÇTIRMAK İÇİN BURADAYIZ”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Yurdun her karış toprağında kardelenleri açtırmak için buradayız. O yurtlarda kimsesiz kalmış garibanlıktan oralara sığınmak zorunda kalmış, sapık düşüncelerin tecavüzüne uğramış, o gariban çocukları için buradayız. Humarsızca, duyarsızca, vahşice insanlıktan hiç nasibini almadan kadına şiddet uygulayanlara karşı buradayız. Kadınlara tecavüz eden ve kadın cinayetlerini önlemek için buradayız. Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu bu güzel Cumhuriyet'te zengin de okula gitsin, fakir de okula gitsin, zenginin çocuğu hangi şartlarda okula gidiyorsa garibanın çocuğu da o şartlarda okusun diye burada huzurundayız. Bunu sizlerle birlikte, Edirnelilerle birlikte yapacağız, kadınlarımızla, kızlarımızla, gençlerimizle, yaşlılarımızla ve büyüklerimizle birlikte yapacağız”

edirnede-baskan-gurkana-coskulu-karsilama-1

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more