Sözcü Plus Giriş

Ehliyet sınav sonuçları: MEB erişime açtı! İşte (2018) sınav sorgulama ekranı…

Ehliyet sınav sonuçları bu sabah erişime açıldı. Sınavın bugün açıklanması bekleniyordu. MEB'in sitesinden ya da haberimizden sorgulama yapabilirsiniz...

Güncellenme: 11:08, 03/05/2018
Ehliyet sınav sonuçları: MEB erişime açtı! İşte (2018) sınav sorgulama ekranı…

Sürücü adaylarının uzun bir süredir merakla beklediği ehliyet sınavı sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı 21 Nisan’da yapılan ehliyet sınavının sonuçlarını resmi internet sitesinden duyurdu.

EHLİYET SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI

DİREKSİYON SINAVINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

– Direksiyon sınavı artık 35 dakika sürmektedir. İlk 5 dakikasında araç tanıma ile ilgili sorular sorulmaktadır. Aracın iç donanım ve motor kısımlarından soru sorulacak sorulardan 5 tanesine cevap veremeyenler sınavdan başarısız sayılacak.

– Aracınızın kapısını sol elle açarak sağ ayağınızla giriş yapınız. Araca binerken arkanızdan gelen bir araç varsa onu görebilmeniz içidir bu vesileyle olası kazalarda yaralanma riski ortadan kalkar.

– Sınav giriş belgenizi ve nüfus cüzdanınızı komisyon başkanına vererek imza tutanağını imzalayınız.

– Aynaları, koltuğu kendinize göre ayarladıktan sonra mutlaka emniyet kemerinizi takınız.

– Vites takılı durumdaysa, debriyaja basarak boşa alınız. Debriyaja basılı konumdayken kontağı çevirip araç çalışmaya başladıktan sonra anahtarı basmayı bırakınız.

– Gideceğiniz yöne göre sinyalinizi veriniz, frene basarak el frenini indiriniz.

– Ayağınız sonuna kadar debriyaja basılı haldeyken vitesi 1’e takarak kalkışınızı yapınız.

İlginizi ÇekebilirPasaport ve ehliyet işlemlerinde yeni dönemPasaport ve ehliyet işlemlerinde yeni dönemİlginizi ÇekebilirDijital ehliyetini kaybeden ne yapmalı? Ehliyetini kaybeden araba kullanabilir mi?Dijital ehliyetini kaybeden ne yapmalı? Ehliyetini kaybeden araba kullanabilir mi?

 

Yayınlanma Tarihi:10:53,