Sözcü Plus Giriş

Ehliyet sınavı saat kaçta? Ehliyet sınavı kaç dakika, kaç soru?

Ehliyet sınavı için kısa bir süre kaldı. Bu yıl dördüncü kez yapılacak ehliyet sınavı 20 Ekim'de gerçekleştirilecek. Sınava girecekler "Ehliyet sınavı saat kaçta? Kaç dakika sürecek?" sorularının yanıtını araştırıyor. Peki, Ehliyet sınavı saat kaçta başlayacak? Sınavı geçebilen adayların direksiyon sınavına da katılmaya hak kazanacağı ehliyet sınavı hakkında merak edilen her şey haberimizin içerisinde yer alıyor.

Güncellenme: 23:27, 19/10/2018
Ehliyet sınavı saat kaçta? Ehliyet sınavı kaç dakika, kaç soru?

Meb tarafından düzenlenen ehliyet sınavı 20 Ekim’de yapılacak. Sınava kısa bir süre kala ehliyet sınavına nerede gireceğini merak eden adaylar sınav giriş yerlerini bağlı oldukları sürücü kursundan öğrenebiliyor. Sınavda ilk yardım, trafik adabı, trafik ve çevre, araç tekniği konularından sorumlu olacak sürücü adayları, ehliyet sınavı saat kaçta başlayacak? Ne kadar sürecek merak ediyor.

EHLİYET SINAVI NE ZAMAN BAŞLAYACAK? EHLİYET SINAVI KAÇ SORU?

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2018/MTSKS-4, 20 Ekim 2018’de saat 14.00’te yapılacak. İlk yardım, trafik adabı, trafik ve çevre, araç tekniği dersleri olmak üzere 50 sorudan oluşan sınav, 2 saat sürecek.

ehliyet-sinavlari

EHLİYET SINAVI NASIL YAPILIR?

Ehliyet sahibi olmak isteyen sürücü adayları ilk olarak belirlenen tarihlerde MEB tarafından yazılı sınava tabi tutulur. Yazılı sınavda adaylara 12 ilk yardım, 23 trafik, 9 motor, 6 trafik adabı olmak üzere toplamda 50 soru sorulur. Sınavda adayların alması gereken baraj puanı ise 70’dir Yazılı sınavda başarılı olup, baraj puanını alan adaylar ikinci aşama olan direksiyon sınavına girmeye hak kazanır.

EHLİYET SINAVI BARAJ PUANI NEDİR?

Yazılı sınavda baraj puanı 70’dir. Bu yıl ilk olarak 10 Şubat’ta yapılan sınavda; 12 ilk yardım, 23 trafik, 9 motor, 6 tane trafik adabı soruları olmak üzere toplam 50 soruyu adaylar cevapladı. Adaylara yöneltilen 50 sorudan 35 doğru yapanlar, bir sonraki aşama olan direksiyon sınavına girmek için hak kazanabilecek.

Yayınlanma Tarihi:20:05,