Sözcü Plus Giriş

Elazığ’da okullar tatil mi? 28 Aralık Elazığ kar tatili için valilik açıklaması!

Doğu illerimizden olan Elazığ'da yoğun kar yağışı il merkezini ve birçok ilçeyi doğrudan etkiledi. Elazığ'da okullar tatil mi sorusu bu noktada öğrenciler tarafından sıklıkla sorulmaya başlandı. 28 Aralık tarihinde Elazığ'da okullar tatil mi? Elazığ'da kar tatili var mı? İşte açıklama ve detaylar...

07:58 -
Elazığ’da okullar tatil mi? 28 Aralık Elazığ kar tatili için valilik açıklaması!

Elazığ’da yağışı süren kar ve Meteoroloji’nin tahminleri doğrultusunda Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, yaptığı yazılı açıklamada, Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre kar yağışının 28 Aralık Cuma günü devam etmesinin beklendiğini belirtti. Elazığ'da kar yağışı nedeniyle okullar yarın için tatil edildi.

ELAZIĞ’DA AŞIRI BUZLANMA VE KAR SEBEBİYLE OKULLAR TATİL!

Vali Kaldırım, şunları kaydetti:

“Yoğun kar yağışının devam etmesi, aşırı buzlanma ve don olayı beklendiğinden ilimiz genelinde yarın eğitime bir gün ara verilmiştir. Sevgili çocuklar, bu güzel manzaraların tadını çıkarın ama sağlığınıza dikkat edin.” ifadesini kullandı.

Vali Kaldırım, yarın ayrıca il merkezi ve ilçelerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli kamu görevlilerinin de izinli olduklarını belirtti.

Elazığ’da okullar tatil edildi!

ELAZIĞ HAVA DURUMU

Elazığ çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Trakya ile iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more