Sözcü Plus Giriş

Elazığ’da yoğun bakım kapısını kıran şahıslar doktorlara saldırdı

Doktora şiddet haberlerinin bir yenisi Elazığ'dan geldi. Kalp krizi geçiren kişinin ölüm haberini alan yakınları yoğun bakımın kapısını kırarak hastane personeli ile doktorlara saldırdı. Yaşananları anlatan Dr. İsmail Polat, "Haber vermek için hasta yakınlarının yanında gittim. Haberi verdim ve bir hasta yakını yumruk attı. Kendimi bir anda geri çektim ve yumruk duvara denk geldi. Bir hasta yakının bağırması ile diğer hasta yakınları kapıları ve camları kırarak bize saldırdı” dedi.

22:30 -

Olay, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Koroner Yoğun Bakım Ünitesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kalp krizi geçiren 64 yaşındaki Ş.Y. sabah saat 06.00'da acile kaldırıldı.

İLGİLİ HABERDoktora, 'Eşek gibi bakacaksın' diyen sanığa para cezasıDoktora, 'Eşek gibi bakacaksın' diyen sanığa para cezası

KAPIYI KIRIP İÇERİ GİRDİLER

Durumu ağır olan Y. ardından Kardiyoloji Koroner Yoğun Bakım Ünitesine alındı. Saat 09.00 sularında yine kalp krizi geçiren hastaya, Araştırma Görevlisi Dr. İsmail Polat’la sağlık personelleri müdahale etti ama yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı.

Ardından hasta yakınlarına Dr. Polat acı haberi verdi. Ölen şahsın yakınları ise yoğun bakım kapısını kırarak içeri girip doktor ve personele saldırdı.

Yoğun bakım ünitesinin kapısının kırılma anı böyle görüntülendi. Fotoğraf: İHA

Yoğun bakım ünitesinin kapısının kırılma anı böyle görüntülendi.
Fotoğraf: İHA

YAŞANANLAR ANBEAN KAMERADA

Olay güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, bir hasta yakınının bağırması, Dr. İsmail Polat'ın yanındaki 3 personelle beraber yoğun bakım ünitesine girdiği, kapının kapanmasının hemen ardından bir hasta yakını tarafından kapının tekme ile kırıldığı ve birkaç kişinin içeri koşarak girmesi yer aldı.

yogunbakim-iha

Dr. İsmail Polat yaşanan olayı, “Bir hasta yakının bağırması ile diğer hasta yakınları kapıları ve camları kırarak bize saldırdı” şeklinde anlattı. Fotoğraf: İHA

“KAPILARI VE CAMLARI KIRARAK BİZE SALDIRDILAR”

Olayla ilgili bilgi veren Dr. İsmail Polat, “Sabah saatlerinde kalp krizi geçiren bir hasta geldi ve durumu kötüydü. Acil bir şekilde yoğun bakıma aldık. Hastaya ilk müdahaleyi hızlıca yaptık ama ilerleye saatlerde kalbi durdu. Yaklaşık 1 saat kalp masajı yaptık ama yanıt alamadık. Haber vermek için hasta yakınlarının yanında gittim. Haberi verdim ve bir hasta yakını yumruk attı. Kendimi bir anda geri çektim ve yumruk duvara denk geldi. Bir hasta yakının bağırması ile diğer hasta yakınları kapıları ve camları kırarak bize saldırdı” dedi. İHA

Fotoğraf: İHA

Fotoğraf: İHA

Son güncelleme: 08:32 12.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more