Sözcü Plus Giriş

Engelli kıza cinsel istismar ile ilgili iddianame kabul edildi

Kars'ın Kağızman ilçesinde, zihinsel engelli kıza fuhuş yaptırıp cinsel istismarda bulunulmasıyla ilgili, anne ve teyzesinin de aralarında yer aldığı 11'i tutuklu 13 sanık hakkında, 3 ile 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

null
Güncellenme: 20:17, 06/09/2018
Engelli kıza cinsel istismar ile ilgili iddianame kabul edildi

Kağızman’da, zihinsel engelli raporu bulunan 22 yaşındaki D.İ’nin hastanedeki kontrollerde 5,5 aylık hamile olduğunun tespit edilmesi üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, fuhuş yapıldığı iddiasıyla tutuklanan 13 kişi hakkında hazırlanan iddianame, Kars 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

DOĞUM YAPTI, SOY BAĞI TESPİT EDİLECEK

İddianamede “nitelikli cinsel saldırı” suçundan sanıklar hakkında en az 22,5 yıl, kızın anne ve teyzesine ayrıca “bir kimseyi fuhuşa teşvik etmek veya yaptırmak veya aracılık etmek veya yer temini etmek” suçlarından en az 3 ile 6 yıl hapis cezası istendi. Doğum yapan D.İ’nin bebeğinin soy bağının tespiti için kan örneklerinin Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildiği belirtildi.

TELEFON TRAFİĞİ ORTAYA ÇIKTI

İddianamede, “Kızın annesi Songül İ, teyzesi Emine İ’nin engelli D.İ’nin içinde bulunduğu akıl hastalığından istifade etmek suretiyle değişik zamanlarda şüpheliler ile fuhuş yaptırdıklarının tespit edildiği” kaydedildi.

İlginizi Çekebilir9 öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmen tutuklandı9 öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmen tutuklandı

Telefon görüşmelerinin yapıldığına ilişkin HTS kayıtlarının da incelendiği aktarılan iddianamede, suçlamaları kabul etmeyen sanıklardan Mustafa T’nin Songül İ. ile 104, Celil B’nin Emine İ. ile 153, Aslan Ş’nin 60, Mehmet A’nın 269, Fethi A’nın 815, Tuncer Ç’nin 14, Mahmut D’nin 521, Vehdet G’nin 394, Battal A’nın 376 kez telefon görüşmesi yaptığı ifade edildi.

HAKİM KARŞISINA ÇIKACAKLAR

Tutuklu sanıklar, Aslan Ş, Battal A, Celil B, Emine İ, Engin Ş, Fethi A, Mahmut D, Mustafa T, Songül İ, Sümer B, Vehdet G. ile tutuksuz yargılanan Tuncer Ç, Mehmet A. 17 Ekim’de hakim karşısına çıkacak. AA

İlginizi Çekebilir12 yaşındaki kız çocuğuna istismar dehşetinde mide bulandıran detaylar12 yaşındaki kız çocuğuna istismar dehşetinde mide bulandıran detaylar
Yayınlanma Tarihi:20:16,