Reklamsız Sözcü

Erdoğan Aydın’da

Erdoğan,' Ancak 2019 seçimleri bu zatın son seçimleridir. 2019 seçimlerini kaybedince feriştahı gelse o zatı o koltukta tutamaz. 2019'un kasım ayında inşallah bu zatta siyasi yaşamını sonlandıracak. Son zamanlardaki konuşmaları bu manzarayı görmesinden Ey Kılıçdaroğlu, istediği n kadar hopla, zıpla seni bekleyen siyasi akıbetten kurtuluşun yok' dedi.

android-time 15:33
Erdoğan Aydın’da
Erdoğan,' Ancak 2019 seçimleri bu zatın son seçimleridir. 2019 seçimlerini kaybedince feriştahı gelse o zatı o koltukta tutamaz. 2019'un kasım ayında inşallah bu zatta siyasi yaşamını sonlandıracak. Son zamanlardaki konuşmaları bu manzarayı görmesinden Ey Kılıçdaroğlu, istediği n kadar hopla, zıpla seni bekleyen siyasi akıbetten kurtuluşun yok' dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Aydın İl Kongresi öncesi, partililerine hitap etti Erdoğan’ın hedefinde CHP lideri Kılıçdaroğlu vardı.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları

 

“Biz bu yola çıktığımızdan bugüne beşer planında hiçbir gücün önünde eğilmedik. Bundan sonra da sadece ve sadece Allahın önünde eğildik. Fırat Kalkanı’nı gerçekleştirdik mi? Orada efeler, Mehmetler gereğini yaptı mı? 2000 KM alanı kontrole aldık mı? Afrin’de de aynısını yaptık mı? Birileri afra tafra yaptılar ama biz kendi kararımızı kendimiz verdik. Mehmetçiklerimiz, ÖSO ile oraya girdi ve o teröristleri orada derdest etti. Teröristler de kuyruklarını bacaklarının arasına alıp kaçtılar. Şu an itibari ile 3991 teröristi etkisiz hale getirdik. Belki 4 bin olmuştur. Bizim şehitlerimizin bedeli ağırdır. Şehitlerimizin intikamını aldık, alıyoruz, alacağız. Irak’ın kuzeyinde ve sınır içinde de yüzlercesini etkisiz hale getiriyoruz. Kendi ürettiğimiz silahlarımızla yapıyoruz. Eskiden ABD’nin kapısına giderdik, ‘bugün git yarın gel’ derlerdi. Sonra da ‘ kongre izin vermedi’ derlerdi. İyi ki öyle demişler. Kötü komşu bizi imkan sahibi yaptı. Şimdi zırhlı taşıyıcıı, tüfek, top, insansız hava arCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 6’ncı olağan il kongresine katılmak üzere geldiği Aydın’a, sanatçılarla yaptığı sınır ziyaretini eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi. Erdoğan, “O teröristlerle beraber oldu, el ele kol kola yürüdü. O ancak bundan anlar; biz ise Mehmetçiğimizle birlikte oluruz. Batı’ya git, ABD’ye git; sanatçılar zaman zaman ordusuyla beraber olurlar, onlara moral verirler. Hayatında böyle bir şey yaşamamış” dedi.

AK Parti 6’ncı Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere Aydın’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk olarak Atatürk Spor Salonu dışında toplanan vatandaşlara seslendi. Vatandaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına “Efeler diyarı Aydın” diyerek başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Efeler Allah’ın izniyle 2019 yılını çok farklı geçirecek. Başarılarla dolu geçirecek. Buna hazır mıyız?” dedi.

Suriye’deki terör örgütlerine yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen harekâtlara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fırat Kalkanı Harekâtı’nı gerçekleştirdik mi? Orada Efeler, Mehmetler gereğini yaptı mı? 2 milyon metrekare alanı koltrolümüz altına aldık mı? Aynısını Afrin’de yaptık mı? Birileri afra tafra yaptılar ama biz kendi kararımızı kendimiz veririz ve Mehmetçiklerimiz ÖSO ile beraber oraya girdi ve teröristleri derdest etti. Teröristler oradan kuyruklarını bacaklarının arasına alıp sıvıştılar. Şu an itibarıyla 3 bin 991 teröristi etkisiz hale getirdik. Belki şu anda 4 bin olmuştur. Niye? Bizim şehitlerimizin bedeli ağırdır. O şehitlerimizin intikamını aldık, alıyoruz, alacağız. Bu sadece Afrin’de. İçeride olanlar var, Irak’ın kuzeyinde olanlar var. Neyle biliyor musunuz? Kendi ürettiğimizi SİHA’larla. Bak nereden nereye geldik. Bunlar biz gelmeden önce var mıydı? Yoktu. Atılan adımlarla Türk milletini hepsi artık gayet iyi anlıyorlar, görüyorlar. Bize kimi ne derse desin, kendi kararımızı kendimiz vereceğiz. Bizim adımıza birileri karar vermeyecek, biz vereceğiz, onun için de iyi gidiyoruz” diye konuştu.

Konuşmasında Aydın’a yaptıkları yatırımları da anlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sanatçılarla yaptığı sınır ziyaretini eleştiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi. Erdoğan, şunları söyledi:

“Biz söz veririz yaparız ama Bay Kemal konuşur. Yav bizi Hatay’a gidiyoruz, Reyhanlı’ya gidiyoruz. Orada kongrem var, oradan da sanatçılarımızla sporcular hep beraber Reyhanlı’ya geçiyoruz ve 150 kadar sanatçılarla beraber oluyoruz. Aman ya Rabbi! Bay Kemal çıldırdı. ‘Sizin orada ne işiniz var?’ dedi. Hakaret üstüne hakaret. Bay Kemal, söyle de sanatçılarımız senden izin alsınlar bari. Yav sen, bizimle beraber Mehmetçiği moralize etmeye çalışan sanatçılara hakaret yetkisini nereden aldın? Edep yahu derler. Senin yapman gereken, acaba bu cephelerden hangisine gidip bu askerle birlikte oldun. Ha ben size söyleyeyim: O teröristlerle beraber oldu, el ele kol kola yürüdü. O ancak bundan anlar; biz ise Mehmetçiğimizle birlikte oluruz. Batı’ya git, ABD’ye git; sanatçılar zaman zaman ordusuyla beraber olurlar, onlara moral verirler. Hayatında böyle bir şey yaşamamış. Davul, zurla, klarnet diyor. Yav ne davulu ne zurnası. Orada ordumuzun çeşitli kışlalarında her zaman söylenen, orduyla ilgili olan türkü vardı. Hatta onunla da yetinmedik ‘Er Meydanı’ türküsünü de söylettik. Bay Kemal er meydanına sen gidemezsin zaten, er meydanına er olanlar gelir. Ondan sonra Genelkurmay Başkanımla berber Tatlıses’in (İbrahim Tatlıses) yanına gittik. Ve Tatlıses uçakta duyduk ki ‘Yaylalar’ı söylüyor. Yaylalar’ı askerde eğitimde söylerdik. Tatlıses buna da güzel sözler ilave etmiş. Olayı aldı Afrin’den, gitti Münbiç’e gitti. Bu bir heyecandır, aşktır. Bu aşk Kemal’de yok. Zavallı. Buna haddini sandıkta bildireceğinize ben inanıyorum. Bunlarını dikili ağacı yok ama bizimi dikili ağacımızı kıskanıyor.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AYDIN İL KONGRESİ’NDE KONUŞUYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın İl Kongresi’nde konuşuyor. Erdoğan, “16 Nisan sonucu kendimizi Aydın’ın efelerine yeteri kadar anlatamadığımızı gördüm. Artık hep birlikte daha çok çalışacağız. Aydın’da çalmadık kapı bırakmayacağız. Aydın 1919-1922 yılları arasında istiklal mücadelesi vermiş, topluca kıyama geçmiş bir şehirdir. Aydın, hep demokrasinin yanında yer almıştır. Atatürk’ten dolayı olsa gerek CHP’ye çok ciddi destek olduğunu görüyorum. Sizin gönlünüzdeki ;CHP ile bu CHP arasında bir bağ kalmamıştır. HDP’nin başındak zatla birlikte iyi salladık diyen CHP’li üyeler gördük. Bu CHP ile Aydın’lı kardeşlerimizin CHP’si arasında bir bağ olamaz.

Bir grupla yaptığımız askerlerimize destek ziyareti için Reyhanlı’ya kadar gittik. Kendi tarihimiz ve dünyada bununsayısız örneği var. Sınırın sıfır noktasındaki Oğulpınar Karakolu’nda çok güzel görüntülere tanık olduk. Buradaki görüntüler CHP’nin başındaki zatı zıvanadan çıkarmıştır. Asıl vahim olarak ne diyor biliyor musunuz? Bir ülkenin sanatçıları savaşı değil, barışı savunur diyor. Yani sanatçıların yanlış safta yer aldığını savunuyor. Bu zata göre sanatçılarımız askerin değil teröristlerin yanında yer almalı. Anamuhalefet partisinin düştüğü durumu görüyorsunuz değil mi? Türkiye’de Cumhuriyetin gerçek savunucu varsa o da AK Parti’dir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 yılı için belirlediğimiz hedefler bile bunu kanıtlar. Ey CHP biz hazırlık yapıyoruz, sen ne yaptın ya? CHP’lilere şunu sorun; Cumhuriyetimizin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz. Tutarlı bir cevap ortaya koyamazlar. Siz bunların adalet diye yollara düştüklerine bakmayın. Bunlar hayatları boyunca oldukları gibi dikene su vermişlerdi, dikene su vermeye devam ediyorlar. FETO’dan tutup tüm terör örgütlerine destek vermek adalet değildir.

CHP’nin başındak zat, salı günkü konuşmasında öyle terbiyesizce, haysiyetsizce, rezilce saldırdı ki, bu zatın seviyesine inmeyi zul sayarım. Üstad böyle zastlara çukur derdi. Bu zat çukurun ta kendisidir. Bu zat söylediği sözlerle kanalizasyon çukurunda debeleniyor. Bu zat sanıyor ki, ben de ağız var her türlü hakarette bulunurum. Biz o kelimeleri unuttuk. Biz de daha fazlaları var da bulunduğumuz konumdan ötürü kullanmıyoruz. Güya kadınlara sesleniyor, otizmli çocuklarla konuşuyor. Ancak cümlenin sonu ne hikmetse benimle bitiyor. Neymiş beni uyutmayacakmış. Biz zaten günün 24 saati milletimiz için çalışıyoruz. Ülkemizin ve milletimizin çıkarları söz konusu olunca kimseyi gözümüz görmez. Bu zatın söylediği öyle şeyler var ki milletimize sorumluluğumuz gereği değinmeden geçinemeyeceğim. Bu zat faizin KHK ile düşeceğini sanıyor. İstihdamın KHK ile sağlanacağını sanıyor. İç ve dış borçların KHK ile kapanacağını sanıyor. Bu düzeni bozacağını söylüyor. Peki ne yapacak çalışmayan adama para mı verecek? Öyle bir şey söylemiyor. Tek kuruşu çalışarak kazanmamış adama anamuhalefet partisini emanet ederseniz olacağı bu.”

İLGİLİ HABERAkşener: Biz iktidar olduğumuzda, bu sanatçılara selam vermeyeceğizAkşener: Biz iktidar olduğumuzda, bu sanatçılara selam vermeyeceğiz

 

İLGİLİ HABERErdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na bir dava dahaErdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na bir dava daha

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:5807.04.2018
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more