Sözcü Plus Giriş

Erdoğan bedelli askerlikle ilgili son noktayı koydu! Bedelli askerlik 21 günden az olmayacak

Bedelli askerlikle ilgili gün tartışmaları devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli bir açıklama geldi. Gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bedelli askerlik tartışmalarına son noktayı koydu ve "askerlik 21 günden aşağıya düşmeyecek" dedi.

Güncellenme: 15:21, 24/07/2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Grup Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan bedelli askerliğin 21 gün olması konusunda, “Düşmesi söz konusu değil” ifadelerini kullandı. Erdoğan, Mesut Özil’in Almanya Milli Takımı’nı bırakması ve F35’lerin teslimatı konusunda da açıklamalarda bulundu.

AKP Grup Toplantısında bedelli askerlik hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Askerlik meselesini yeni ve köklü bir anlayışla ele almamız gerekiyor. Gerekli düzenlemelerin ve çalışmaların yapılmasının ardından Türkiye’de bir daha bedelli kanununa ihtiyaç olmayacak şekilde düzenleme yapacağız. Bu millet asker bir millettir. Onun ruhundaki o hassasiyeti ve inceliği de kaybetmek istemiyoruz. Hem tüm vatandaşlarımıza temel askerlik eğitimini vereceğimiz, hem de TSK’nın gücünü uzman hale getireceğimiz bir sistem üzerinde çalışacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, “21 günün düşmesi söz konusu değil” dedi.

İlginizi ÇekebilirAkar'dan bedelli askerlik açıklaması! Kafalar iyice karıştıAkar'dan bedelli askerlik açıklaması! Kafalar iyice karıştıİlginizi ÇekebilirErdoğan'dan 'İsrail'e karşı harekete geçin' çağrısıErdoğan'dan 'İsrail'e karşı harekete geçin' çağrısı

 

Yayınlanma Tarihi:13:33,