Reklamsız Sözcü

Ak Saray’da ittifak zirvesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi kabul etti. Yaklaşık 35 dakika süren zirvede AKP ile MHP arasındaki ittifakın masaya yatırıldığı öğrenildi.

16:13 -
Ak Saray’da ittifak zirvesi

Ak Saray’da basına kapalı gerçekleşen kabul, saat 16.05’te başladı ve 16.40’ta sona erdi. Görüşmede AKP ve MHP’nin 2019’daki ittifakının masaya yatırıldığı öğrenildi. Zirveye ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

MHP lideri Devlet Bahçeli hafta başında yaptığı açıklamada 2019’da yapılması öngörülen Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday göstermeyeceklerini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklamıştı.
AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan da partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada MHP lideri Devlet Bahçeli’nin 2019 desteği için, “Sayın Bahçeli’nin yerli ve milli duruşunu özellikle vurgulamam lazım. Kendisine şimdiden beyan ettiği destek kararı için şahsım, partim, milletim adına şükranlarımı sunuyorum” açıklamasında bulunmuştu.

İLGİLİ HABERErdoğan'dan Bahçeli'nin destek açıklamasına yanıt: Birlikte yürürüzErdoğan'dan Bahçeli'nin destek açıklamasına yanıt: Birlikte yürürüz

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:44 10.01.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more