Sözcü Plus Giriş

Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3213

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Mersin İl Kongresi'nde konuştu. Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısının 3213 olduğunu bildirdi.

13:47 -
Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3213

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Sevgili Mersinliler, kıymetli yol ve dava arkadaşlarım, sizleri en kalbi duygularımla, hasretle muhabbetle selamlıyorum. Buradan Mersin’in tüm ilçelerindeki mahallerindeki vatandaşlarıma selamlarımı iletiyorum. Kongremizin şehrimiz için Mersinle birlikte ülkemiz demokrasimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

“BİZE İSİM VERDİRMESİNLER”

Türkiye, tarihinde sömürge ayıbı olmayan, işgal lekesi bulunmayan tek ülkedir. Bana isim verdirtmesinler. Biz bu işgal güçlerini çok iyi biliriz, bunları çok iyi tanırız. Biz sadece hem kendimiz hem de dostlarımız için güvenli ve müreffeh bir gelecek istiyoruz.

“HASSASİYETİMİZ OLMASA 3 GÜNLÜK İŞTİ”

Biz, teröristler ve kimi ülkeler gibi vicdanımızı, ahlakımızı, hassasiyetlerimizi rafa kaldırmış olsak Afrin’i ele geçirmek 3 günlük işti.

“NEYİ AMAÇLADIKLARINI İYİ BİLİYORUZ”

Terör örgütünün ve onu destekleyenlerin Suriye’de neyi amaçladıklarını çok iyi biliyoruz. Onun için de onların üzerine üzerine gidiyoruz. Ama kimse bize yanlış bakmasın. Eğer bize yanlış bakarlarsa o zaman iki parmağımız bunların iki gözünde olur.

AFRİN’DEN SONRASI…

Cerablus’u, Rai’yi, Azez’i, El Bab’ı nasıl teröristlerden temizledikten sonra elektriğinden suyuna, eğitiminden sağlığına tüm altyapı ve üstyapı hizmetleriyle ayağa kaldırmışsak Afrin’i de öyle yapacağız. Ardından, teröristlerden arındırdıktan sonra Münbiç, Ayn el Arap, Tel Abyad, Resulayn, Kamışlı, buraları da teröristlerden temizleyeceğiz.

Son güncelleme: 15:11 10.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more