Sözcü Plus Giriş

Putin ve Trump’la ne konuştuğunu açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Trump ile Putin ile konuştuk. Dedik ki 'Buralardan artık geri adım atamayız, biz mazlumların yanındayız. İş Afrin'le bitmeyecek arkada İdlib var Menbiç var.' dedi.

14:45 -
Putin ve Trump’la ne konuştuğunu açıkladı

KONGREDEKİ AÇIKLAMALARI…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bağcılar Olimpik Spor Salonu'nda düzenlenen AKP 6. Olağan İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada Zeytin Dalı Harekatı’na değinerek, “3 bin 731 terörist etkisiz hale getirildi” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bağcılar Olimpik Spor Salonu'nda düzenlenen AKP 6. Olağan İlçe Kongresi'ne katıldı . Kongreye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra İBB Başkanı Mevlüt Uysal Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve çok sayıda partili katıldı.

Partililere seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yeni destanlar yazmaya hazır mıyız Önce Mart yerel seçimleri, Kasım'da cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi seçimlereini yaşayacağız.Bağcılar'dan seçimlerde büyük oranlarda tarihe geçecek bir netice bekliyorum. Bunun için hep birlikte daha çok çalışmamız gerekiyor. 2019'a kadar kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız bu laf ola beri gele olmayacak kapı kapı dolaşacağız” dedi. 90 lı yıllarda Bağcılar'ın halini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “1992'nin Bağcılar'ı neydi bugün ne. Bugün bambaşka bir bağcılar var. Çalışırsan bağ çalışmazsan dağ oluyor. Bağcılar'da 740 milyon liralık bir yatırımla hizmete aldığı 250 tesis ilçede yaşayanların hayat kalitesini fevkalede yükselmiştir. 12 proje tamamlandığında Bağcılar daha da güzelleşecek. Bağcılar artık geleceği hazırlanıyor .tutana aşk olsun” dedi.

Hükümet olarak İstanbul'a büyük hizmetler verdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul’a büyük hizmetler getirdik. Geçtiğimiz 15 yılda İstanbul'a 210 katrilyon liralık yatırım yaptık. Marmaray, Avvrasya tünelleri, Yavuz Sultan Selim köprüsü ile şehri ve kıtaları birbirine bağladık. 1915 Çanakkale köprüsünün inşası sürüyor. Dünyanın en büyüğü olacak üçüncü havalimanı devam ediyor. İnşallah bu yılın sonuna kadar yıllık yolcu kapasitesi 90 milyon olacak. 2023'te 150 milyona çıkacak. Kanal İstanbul için geri sayım sürüyor. İnşaati ile ilgili hazırlıkları yapıyoruz. Çok uzak olmayan bir tarihte ihalesini yapacağız” dedi. Türkiye'nin geliştikçe ve büyüdükçe bundan rahatsızlık duyanların olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye kendi kararlarını alıp uygulamaya koydukça, rahatsızlık duyanlar, politika değişiklikleri sinyalleri gelmeye başladı. Afrin şehir merkezine girilmesinden rahatsız olanlar, bölgemizdeki insanlık dışı görüntülere derin bir sessizliğe gömülüyorlar. Doğu Guta'da binlerce sivil katledilirken bunlar hiç rahatsız olmadı. Bölücü terör örgütü 13-14 yaşındaki çocukları ailelerinden koparırken rahatsız olmadılar. Almanya'da hemen her gür bir camimiz bölücü terör örgütü tarafından saldırıya uğrarken bunlardan hiçbir endişeye düşmediler. Filistin'deki çocuklara sivil halka uygulanan zulümden bunlar hiç rahatsız olmadı.

Arakan'da inançlarından dolay insanların evlerinden edilmesi bunlarda hiçbir tesire yol açmadı. Çatlasanız da patlasanız da biz hak hakim oluncaya kadar devam edeceğiz. Bunların vicdanları nasırlı. Türkiye husumeti dışında dışında kıllarını kıpırdatmazlar. Bizim itirazımız batı yönetiminin sergilediği ahlaki hiçbir izahı olmayan çifte standarda. Süratle mesafe aldıkça bu tarz husumetlerin artarak süreceği ortada. Yapmamız gereken tek şey daha çok çalışmak” dedi. Bu konuda geliştikçe kör husumetlerin yerini uzlaşma ve işbirliği alacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Herkesle dost olmak zorunda değiliz. Çıkarlarımızın uyuştuğu herkesle müttefik olabiliriz. Biz dost edinmeye mecburuz. Düşmanları azaltmaya. buna gayret edeceğiz. Bir cumhur ittifakı oluşturuyoruz. Cumhur ittifakı ile işte biz bu mesafeyi alıyoruz.Ağzı olan konuşabilir önemli değil. Biz cumhur ittifakı ile Türkiye'de değişim dönüşümü gerçekleştireceğiz. Bu ittifakı MHP ile berabere partimiz yapıyor. Adımımızı attık hayırlı olsun mübarek olsun. Bunu hazmedemeyenler yok değil var. Zira AK Parti ile MHP'nin böyle bir ittifak yapmış olması hasımları çıldırtıyor. Hasımlarımızın kimler olduğunu biliyoruz. Bir müttefikimiz olduğunu iddia edenler bir de gerçek müttefiğimiz olduğunu söyleyenler var. İster dostluk için olsun ister belirli bir alanda ve konuda işbirliği için olsun. bize uzatılan hiçbir samimi eli havada bırakmadık bırakmayız. Ama aynı el yumruk olup üzerimize geliyorsa ona da karşılık vermeyi biliriz” dedi. Zeytin Dalı Harekatı’na da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün itibariyle Afrin’deki mücadelemiz kararlı bir şekilde devam ediyor. Afrin ile iş bitmeyecek İdlib var Münbiç var. Fırat kalkanı harekatı bölgesiyle bunun bütünleşmesi var. Bütün mesele oradaki mazlum, mağdur kardeşlerimizi bir an önce yerlerine kavuşturmak. 3731 terörist etkisiz hale getirildi” dedi.

Foto: İHA

ERDOĞAN, KONGRE ÖNCESİ VATANDAŞLARA SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bağcılar Olimpik Spor Salonu'nda düzenlenen AKP 6. Olağan İlçe Kongresi öncesi Spor salonu önünde bekleyen vatandaşlara seslenerek, “Şu anda Afrin harekatına güçlü bir şekilde devam ediyoruz. Noktayı koyduk. Afrin ile bitmeyecek. İdlib var, Menbiç var arkada. İnşallah hak oralarda tecelli edene kadar yola devam” dedi.

Erdoğan’a, İBB Başkan Mevlüt Uysal, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongre öncesi dışarıda kendini bekleyen kalabalığa seslendi. “Sizlerin bu kararlı yürüyüşü bizlere hiçbir zaman geri attırmayacaktır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz’da Bağcılar’ın dimdik durduğunu söyledi. Tüm Türkiye’nin 15 Temmuz’da F-16’lara ,toplara tanklar karşı dimdik durduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “251 şehit verdik. İki bini aşkın yaralımız oldu. Bütün bunlara rağmen bu darbeciler hedeflerine ulaşamadı. Hepsi ya Türkiye’yi terkettiler veya şu anda cezaevlerindeler. 3 bin 193 gazimiz var Allah’tan şifa diliyorum onlara” dedi.

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bazıları rahat durmadı. Nerde PKK. Kırk yıldır. Bu PKK rahat durmuyor. Hep sabrettik.Bir yere kadar. Şimdi nereye geldik. Geldiğimiz yer ortada ve dedik ki artık bunlara haddini bildirmemiz lazım. Cudi’de ,Gabar’da Besler deresinde, Tendürek’te inlerine gireceğiz dedik mi ? Girdik mi? Kaçacak dedik, aradılar Suriye’ye kaçtılar. YPG ile beraber oldular nlara orada gereken ders verildi mi? Şu an itibariyle etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 bin 700'ü aştı. Devam edeceğiz. 160 bin kardeşimiz Fırat Kalkanı Harekatı bölgesi’nde 2 bin dönüm arazide dönüp topraklarına yerleşti. 2 bin dönüm civarında arazi dönüm kontrol altında. Her türlü desteği veriyoruz. Gıda vs. Dün evvelsi akşam sayın Trump ile bu işleri konuştuk. İki gün önce Putin ile bunları konuştuk. Biz buralardan artık geri adım atamayız. Biz mazlumların mağdurların yanındayız dedik. Bu millet tarihini mazlumların mağdurların yanında olmanın adımını atmıştır dedik. Hiçbir zaman zalimlerini yanında olmadık. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Onun için bu hassasiyet içerisindeyiz. Kardeşlerimiz adeta Hatay’a kervanlar halinde gidiyorlar. Kiminle buluşmaya , oradaki Mehmetçiklerimizle buluşmaya.Bu onlara güç ve heyecan veriyor. Şu anda Afrin harekatına da güçlü bir şekilde devam ediyoruz. Noktayı koyduk. Afrin ile bitmeyecek. İdlib var Menbiç var arkada. İnşallah hak oralarda tecelli edene kadar yola devam” dedi. Artık yeni bir döneme girildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mart’ta yerel seçimler var. Ana kademe buna hazır mı. Kasım’da Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi seçimi var. Yeni bir dönem başlayacak. Buna hazır mıyız” dedi. Paralel devlet vs tanımadıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Nerede o paralelciler. Kimisi Pensilvanya’da kimisi Avrupa’da kaçtılar gittiler” diye konuştu. Konuşmanın sonunda vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi gösterisinde bulunurken, Erdoğan kongre salonuna girdi.
İHA

İHA

 

Son güncelleme: 16:11 23.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more