Sözcü Plus Giriş

Erdoğan Konya’da İnce’ye yanıt verdi

AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kılıçarslan Meydanı'nda gerçekleştirilen Konya mitinginde konuştu. Erdoğan, kendisini alkışladığı için Muharrem İnce tarafından eleştirilen Korgeneral Metin Temel'le ilgili tartışmalara da değindi. Erdoğan "Bu millet sana o apoletleri sökecek fırsat vermez" dedi.

Güncellenme: 16:19, 02/06/2018
Erdoğan Konya’da İnce’ye yanıt verdi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mayıs'ta Malatya’da Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) tarafından organize edilen iftar yemeğine katılmış,
yemekte yaptığı konuşmada 24 Haziran’daki rakibi Muharrem İnce’ye sert sözlerle yüklenmişti.

İnce’yi hedef alan Erdoğan, “Çırağa dükkan teslim edilmez. Siyasetin çıraklarına da Türkiye emanet edilmez. Siyasette hiçbir başarısı, hiçbir tecrübesi olmayanlara ülkenin yönetimini asla veremeyiz. Kardeşlerim; girdiği her yarışı kaybedenlerin ne kendilerine, ne de milletimize verebilecekleri bir şey yoktur” ifadelerine yer vermişti. Erdoğan’ın bu sözleri davetlelier arasında bulunan 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel tarafından da coşkuyla alkışlanmıştı. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de Korgeneral Temel’e “Sen Türk ordusunun mensubu musun yoksa Ak Parti’nin il başkanı mısın?” diye sormuş ve Nevşehir mitinginde de ” ‘Senin apoletlerini sökmezsem ben de Muharrem İnce değilim” diye seslenmişti.

 

‘MİLLET İZİN VERMEZ’

Bugün partisinin Konya’da düzenlediği mitingde konuşan Erdoğan da rakibi Muharrem İnce’ye yanıt verdi. Erdoğan “Bu millet sana o apoletleri sökecek fırsat vermez” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:37,