Sözcü Plus Giriş

Erdoğan: Üniversiteler bizim dönemimizde bilim üretim merkezleri oldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan TÜBİTAK ve TÜBA ödül töreninde konuştu. Erdoğan, "Uzun yıllar öğrenci olaylarıyla, yasaklarla, ikna odalarıyla, kimi örgütlerin baskılarıyla anılan üniversiteler artık tarih oldu. Atılan adımlar sayesinde üniversitelerimiz, gerçek anlamda bilim ve akademik çalışma yapabilecekleri imkanlara kavuştu." dedi.

14:18 -

Cumhurbaşkanı ve Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde TÜBİTAK ve TÜBA Ödülleri Töreni’nde konuşuyor.

Erdoğan özetle şunları söyledi;

“Bilim ve teknolojiden mahrum bir kalkınma çabasının menzile varması mümkün değildir.

Müslümanlara ne kendi gelecekleri, ne de insanlığın ortak meseleleri hakkında söz söyleme hakkı tanınmamıştır. 1,7 milyar nüfusa sahip İslam dünyasının, BM Güvenlik Konseyinde bir tane bile daimi üyesinin bulunmaması işte bu çarpıklığın bir sonucudur. Onun için ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyorum.

Uzun yıllar öğrenci olaylarıyla, yasaklarla, ikna odalarıyla, kimi örgütlerin baskılarıyla anılan üniversiteler artık tarih oldu. Atılan adımlar sayesinde üniversitelerimiz, gerçek anlamda bilim ve akademik çalışma yapabilecekleri imkanlara kavuştu.

Öğrencilerin yetişmesiyle değil de başörtüsüyle, sakalla, kıyafetle uğraşan bir üniversitenin ne ülkeye ne de millete bir faydası olur. Türk üniversiteleri ilk defa bizim dönemimizde bilim üretim merkezleri haline geldi.

İlim beşikte başlıyor mezarda bitecek.”

AA

Son güncelleme: android-time 15:08 26.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more