Erdoğan’a suç duyurusuna suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisi hakkında suç duyurusu yapan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal için “Hakaret ve iftira” suçlamasıyla şikayette bulundu. Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.. CHP’li Tanal, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında, “Mahkeme tarafından terörist olarak kabul edilen PYD terör örgütünün başındaki kişiyle resmi görüşme yaptı. Mahkemenin terörist gördüğü örgütün başındaki kişiyi, siyasi iktidar terörist olarak görmemiş, suçluyu korumuş ve kayırmıştır” diyerek suç duyurusunda bulunmuştu.

Erdoğan’a suç duyurusuna suç duyurusu

Mahmut Tanal, mahkemenin PYD’nin terör örgütü olduğuna ilişkin karar vermesinin ardından Salih Müslim’in Ankara’da kabul edildiği gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan, dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu ve dönemin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın ise Tanal'ın suç duyurusundan bir gün sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe verdi. Aydın, “CHP milletvekili Mahmut Tanal'ın Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında yaptığı mesnetsiz suç duyurusu üzerine kendisiyle ilgili hakaret ve iftira suçundan suç duyurusunda bulunduk” dedi.

CHP'li Mahmut Tanal'dan Erdoğan, Davutoğlu ve Çavuşoğlu hakkında suç duyurusu İlginizi Çekebilir CHP'li Mahmut Tanal'dan Erdoğan, Davutoğlu ve Çavuşoğlu hakkında suç duyurusu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...