Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’ın Sultan Abdülhamid’le ilgili sözleri gündemde! İYİ Parti’den videolu yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultan Abdülhamid'e yönelik sözlerine İYİ Parti'den videolu bir yanıt geldi. İYİ Parti'nin Twitter hesabından Sultan Abdülhamid'le ile ilgili bilgiler paylaşılarak "Gençler, doğum günlerinde arkadaşlarınıza tarih kitapları armağan edin ki tarihi doğru kaynaklardan öğrenebilin" denildi.

19:36 -
Erdoğan’ın Sultan Abdülhamid’le ilgili sözleri gündemde! İYİ Parti’den videolu yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Mart 2016 yılında Yıldız Sarayı Silahhane binasında yaptığı konuşmada “Osmanlı’nın en zayıf olduğu dönemde hiçbir şey kaybetmeden bu toprakları koruyan liderin hâl fermanını imzalayarak kendisini ne yazık ki idam etmişler” sözleri yeniden gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Sultan Abdülhamid’e yönelik söylediği video kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri olurken İYİ Parti’den de karşı bir video geldi.

İYİ Parti’nin sosyal medya hesabından paylaşılan videoda Sultan Abdülhamid’in ölümüne ilişkin bilgiler  “Gençler, doğum günlerinde arkadaşlarınıza tarih kitapları armağan edin ki tarihi doğru kaynaklardan öğrenebilin. #TarihiniBil” notuyla paylaşıldı.

İşte o paylaşım…

 

 

Son güncelleme: 19:39 01.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more