Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’dan 72 CHP’li vekil için suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyada kendisine ilişkin hakaret içeren karikatür paylaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve 72 CHP milletvekili hakkında suç duyurusunda bulundu.

null
Güncellenme: 18:19, 18/07/2018
Erdoğan’dan 72 CHP’li vekil için suç duyurusu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4 ODTÜ'lünün tutuklanmasına gerekçe gösterilen ‘Tayyipler Alemi' karikatürünü Twitter hesabından paylaşmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmedildiği karikatüre,  “Eleştiriye ve mizaha tahammül edeceksin, etmelisin! Hapse atarak eleştirinin ve mizahın önüne geçemezsin” notunu düşmüştü.

CHP lideri hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Cumhurbaşkanına hakaret suçundan soruşturma başlatılmıştı. Bunun üzerine de CHP’li vekiller sosyal medya hesaplarından söz konusu karikatürleri paylaşmaya başlamıştı.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Kılıçdaroğlu'nun karikatür paylaşımı için soruşturmaSon dakika... Kılıçdaroğlu'nun karikatür paylaşımı için soruşturmaİlginizi ÇekebilirKılıçdaroğlu dediğini yaptı o karikatürü yayınladıKılıçdaroğlu dediğini yaptı o karikatürü yayınladı
Yayınlanma Tarihi:16:52,