Erdoğan’dan ‘Esad güçleri Afrin’e girdi’ haberlerine ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Makedonya Cumhurbaşkanı Corge İvanov ile görüşmesinin ardından düzenlediği basın toplantısında Afrin'den gelen haberlere ilişkin son dakika önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan rejime yanlısı güçlerin Afrin'e gireceği yönündeki iddialara ilişkin "Bugün akşam saatlerinde on kadar pikaplarıyla... Afrin'e doğru hareketleri tespit edilmiş, fakat daha sonra top atışları yapılınca geri dönmek durumunda kaldılar. O dosya da şimdilik kapanmış vaziyette" dedi.

Erdoğan’dan ‘Esad güçleri Afrin’e girdi’ haberlerine ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Makedonyanda Cumhurbaşkanı Corge İvanov ile bir araya geldi. İkili görüşmenin ardından kameraların karşısına geçti.

 

Erdoğan, Esad rejimi yanlısı güçlerin Afrin’e girdiği yönündeki haberlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan son dakika açıklamasında “Bunun bedelini çok ağır öderler.” açıklamasında bulundu.

Afrin'den bir son dakika haberi daha: TSK bombaladı Esad güçleri geri çekildi İlginizi Çekebilir Afrin'den bir son dakika haberi daha: TSK bombaladı Esad güçleri geri çekildi
Erdoğan “Bugün akşam saatlerine doğru oradaki Şii milis güçlerinin bazı pikaplarıyla Afrin’e doğru bir hareketliliği tespit edilmiş. Fakat daha sonra top atışları yapılınca geri dönmek durumunda kaldılar ve o dosya da o şekilde şimdilik kapanmış vaziyette” dedi.Erdoğan “Dün gerek Sayın Putin ve Sayın Ruhani ile yaptığımız görüşmelerde, bu konularda zaten mutabakatımız var. Maalesef bu tür terör örgütlerinin bazen biliyorsunuz kendilerine göre aldıkları kararlarla attıkları yanlış adımlar oluyor. Bunlara tabi fırsat vermemiz mümkün değil. Bunun bedelini de çok ağır öderler” ifadelerini kulladı. Ajanslar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...