Erdoğan’dan Eskişehir Kongresi’nden flaş sözler: Afrin’e gideceğim

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Eskişehir İl Kongresi'nde yaptığı son dakika konuşmasında, "Gitme kararını verdiğim zaman 15 Temmuz'da olduğu gibi 'haydi gidiyoruz' deyip Afrin'e gideceğim. Birileri Afrin'e gitmeyi lüks görebilir, Afrin'e inmeyin diyebilir, birileri hala oralarda barış rüzgarları estirebileceğini zannedebilir" dedi.

Erdoğan’dan Eskişehir Kongresi’nden flaş sözler: Afrin’e gideceğim

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Eskişehir İl Kongresinde konuşuyor.

 

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Tüm vatandaşlarımın şu hakikatı görmelerini istiyorum, ya olacağız ya öleceğiz. Ya bunu oyunu bozacağız ya da bir asır daha ayağımızda prangalarla yaşayacağız.

Ülkemiz gerek içeride gerekse sınırları dışında tarihinin en çetin mücadelelerinden birini veriyor. FETÖ, DEAŞ, PKK, YPG gibi terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz mücadele sadece bugünümüz için değil, istikbalimiz için hayati bir önemdedir. Ülkemizin geleceğini esir almaya yönelik kirli tezgahları parçalamaktan başka şansımız yok.

‘BİZE SALDIRANLARA KARŞI OSMANLI TOKADINI ATARIZ’

Gitme kararını verdiğim zaman 15 Temmuz’da olduğu gibi ‘haydi gidiyoruz’ deyip Afrin’e gideceğim. Birileri Afrin’e gitmeyi lüks görebilir, Afrin’e inmeyin diyebilir, birileri hala oralarda barış rüzgarları estirebileceğini zannedebilir. Cumhurbaşkanı olarak diyorum ki bize saldıranlara karşı biz Osmanlı tokadını atarız. O bana saldıracak, o bize saldıracak, Kilis’te, Hatay’da 100’e yakın kardeşimiz şehit olacak, biz öbür yanağımızı da uzatacağız, ona da vur diyeceğiz, olmaz öyle şey.

Fırat Kalkanı’nda ne yaptıysak Afrin’de de bunu yapacağız.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...