Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’dan iki farklı ‘aldatılma’ açıklaması

FETÖ için bir kez daha 'aldatıldık' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz yıl Nisan ayında 37. Muhtarlar toplantısında yaptığı konuşmasında Kılıçdaroğlu'na cevap verirken, "Siyasi hayatım boyunca ne aldatan ne de aldanan oldum" demesi yeniden gündeme geldi.

Güncellenme: 08:33, 08/06/2018

Bir televizyon kanalında canlı yayına katılan Erdoğan’a “FETÖ’nün sizin döneminizde büyüdüğü yönünde iddia var. Ne söyleyeceksiniz?” sorusu yöneltildi.

Soru karşısında “FETÖ'nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını ben reddetmem. Bunlar büyük bir ihanet şebekesi içerisindeymiş. Aldatıldık” cevabını veren Erdoğan’ın geçtiğimiz yıl CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na hitaben söylediği, “Zerre kadar şerefin varsa zerre kadar şahsiyetin varsa çık dosyalarını ortaya koy biz de gereğini yapalım. Siyasi hayatım boyunca ne aldatan ne de aldanan oldum” şeklindeki sözleri yeniden akıllara geldi.

DEFALARCA ‘ALDATILDIĞINI' SÖYLEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2015 yılının Mart ayında Harp Akademileri Komutanlığı Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada Balyoz ve Ergenekon kumpaslarını kasdederek “Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı” demiş ve sonrasında da birçok defa Fethullahçıların kendilerini ‘kandırdıklarını' açıklamıştı.

“İNTERNET VAR ARTIK”

Erdoğan, muhtarlar toplantısında yaptığı konuşmada internetin önemine değinirken şu cümleleri kurmuştu:

“Diyor ki ‘bir kararname çıkarır, sizleri kapatır' Yahu muhtarlar kararname ile gelmedi ki, yasal düzenlemeyle geldi. Yasal düzenlemenin bağlı olduğu anayasa. Onun için muhtar deyip geçmeyin, adı üzerinde muhtar. Ne yazık ki muhtarı bu beyefendi hafife alıyor.

‘Ben BM toplantısında konuşuyorum, o da burada konuşuyor. Bir yurttaş olarak utandım, dünya liderlerine mi muhtarlara mı konuşuyor belli değil.' Burada da toplantı yapıyor, 40 kadar muhtar. Diyor ki ‘Ben bir muhtar olarak bundan rahatsız oldum' Ne dese beğenirsiniz? ‘Haddimize mi' Yahu söyledin işte kayıtlarda. Artık dünya öyle bir dünya ki, ağzından çıkan lafın esiri olursun. ‘Sır ağzından çıkana kadardır, çıktı mı sen onun esiri olursun.'

Artık internet denilen bir olay var. Ben şimdi özel kalemime diyorum araştır bakalım çıkar şunları. Tarihine saatine varıncaya kadar çıkıyor ortaya. Ve lokantaları kapatacak diyor, tövbe tövbe. O mekanizmayı da bilmiyor biliyor musunuz? Bunu kapatacak olacak olan da belediyelerdir. Sayın Kılıçdaroğlu ben belediye başkanlığı da yaptım bunu da iyi bilirim.”

İlginizi ÇekebilirErdoğan: FETÖ'nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını reddetmemErdoğan: FETÖ'nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını reddetmem
Yayınlanma Tarihi:08:22,