Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’ın McKinsey kararına Akşener’den destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "McKinsey tartışmaları ile ilgili, "Bütün Bakan arkadaşlarıma, 'Bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız' dedim. Hiç gerek yok, biz bize yeteriz." çıkışına ilk tepki İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den geldi. Akşener, "Sayın Cumhurbaşkanının bu kararını çok olumlu buluyorum. Bu hizmet alımına ilk karşı çıkan siyasi parti bizdik. Dolayısıyla uyarılarımızın dikkate alınmasından memnuniyet duyuyoruz. Doğru bir iş yapılmıştır" dedi.

Tugay SADAY
12:34 -

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Yenikapı’daki fuar alanında Elazığ Günleri Fuarı’nı ziyaret etti. Partililerle birlikte standları gezen Akşener, kendisine ikram edilen leblebilerden de satın almayı ihmal etmedi.

Yapılan ziyarette gazetecilerin sorularını yanıtlayan Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, McKinsey tartışmaları ile ilgili olarak “danışmanlık hizmeti almayacağız” çıkışına destek verdi.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

“DOĞRU BİR İŞ YAPILMIŞTIR”

Partisinin danışmanlık hizmeti alınmasına ilk karşı çıkanlardan olduğunu belirten Akşener, “Sayın Cumhurbaşkanının bu kararını çok olumlu buluyorum. Bu hizmet alımına ilk karşı çıkan siyasi parti bizdik. Dolayısıyla uyarılarımızın dikkate alınmasından memnuniyet duyuyoruz. Doğru bir iş yapılmıştır” dedi.

“BÖYLE BİR ÇİRKİNLİK YAŞANMADI”

Meral Akşener evinin önünde yaşanan nümayişle ilgili olarak ise, “Konu hep kadın kimliğim üzerinden tartışıldı. Ama esas konu o değil. Türkiye çok partili  döneme geçildiğinden itibaren sert siyasi  polemiklerin yaşandığı ülkedir. Siyasi tarihi okumuş bir akademisyen olarak bugüne kadar hiçbir siyasi parti genel başkanının evinin önünde böyle bir nümayiş, böyle bir çirkinlik yaşanmamıştır. Türk siyasi tarihinde böyle birşey yoktur. Bunu çok manidar buluyorum” dedi.

ŞİKAYETÇİ OLMADI

Evinin önünde nümayiş yapanlardan şikayetçi olmadığını ifade eden Meral Akşener,  “Bu arada sayın Cumhurbaşkanı’nın, sayın İçişleri Bakanı’nın, İstanbul Valisi’nin ve İstanbul Emniyet Müdürü’nün tutumlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Ben evimin önüne gönderilen o kişiler için şikayetçi olmadım. Çünkü talimat alıp gereğini yapmak zorunda kalmışlar. Esas sorgulanması gereken onları gönderen iradedir. Türkiye’de bu gerilimlerin bitmesi gerekiyor. Zaten yeteri kadar derdimiz, gerilim alanlarımız var” şeklinde konuştu.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

“YAVAŞ YAVAŞ İYİLEŞİYORUM”

MHP Üsküdar İlçe Başkanlığı’nın feshedilmesini doğru karar olarak değerlendiren Akşener, ayağıyla ilgili cerrahi operasyonla ilgili, “Ayağımdan sinir alındı. Hem de çivi çakıldı. Yavaş yavaş iyileşiyorum” ifadelerini kullandı.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

İYİ PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINDA DEVİR TESLİM

Akşener buradaki ziyaretin ardından İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığının devir teslim törenine katıldı.

Törende; İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına Saltuk Buğra Kavuncu atandı. Burada konuşan Meral Akşener, “Bir başka siyasi partinin yerine oynayan, karşıtı olan bir siyasi parti haline getirilmeye çalışılıyoruz. Bu oyunu görmüş durumdayız. Sahibinin sesi olanlar muhatabımız değildir”  dedi.

Akşener, “Bugün burada çok özel bir töreni gerçekleştiriyoruz. Ersin Beyaz benim başdanışmanım oldu. Genel başkan yardımcımız aynı zamanda Saltuk Buğra Kavuncu İstanbul İl Başkanı oldu. Ersin Beyaz'a sen İstanbul il başkanım olacaksın dediğimde “Abla sen ne dersen o” demişti. Daha sonra 24 Haziran seçimleri oldu. Bütün partililerimizin ellerinden geleni ortaya koymasıyla çok büyük bir başarı ortaya koyduk” diye konuştu.

Eski il başkanı Ersin Beyaz'la yeni il başkanı Saltuk Buğra Kavuncu'nun kürsüde elini tutan Akşener, “Ersin'i aldım emanetimdedir. Buğra'yı getirdim emanetimdir. İstanbul'u yerel seçimlerde el ele vereceğiz. Yeni il başkanımıza olan inancım tamdır. Dolayısıyla bu birliği muhafaza edeceğiz. İstanbul benim için ev demek. İstanbul benim için rüya demek. İstanbul benim için kızıl elma demek. Onun için sağduyulu çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Partililere hitap eden Akşener, “Bir başka siyasi partinin yerine oynayan, karşıtı olan bir siyasi parti haline getirilmeye çalışılıyoruz. Bu oyunu görmüş durumdayız. Sahibinin sesi olanlar muhatabımız değildir. Biz yolumuza bakacağız. İstanbul'u iyi yapmak için hep beraber yürüyeceğiz” dedi.

İLGİLİ HABERErdoğan'dan bakanlara McKinsey talimatı: Bu kuruluştan fikri danışmanlık hizmeti almayacaksınızErdoğan'dan bakanlara McKinsey talimatı: Bu kuruluştan fikri danışmanlık hizmeti almayacaksınız

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 17:20 06.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more