Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’ın o sözlerine CHP’den açıklama geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CHP'nin Almanya'ya gerçekleştirdiği ziyarete yönelik eleştirilerine cevap geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, “Biz bu ülkenin bütünlüğünden yanayız. Bizim abdestimizden şüphemiz yoktur” dedi.

22:42 -

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Almanya ziyaretinde Türk Alman Parlamenter grubunda bulunan parlamenterlerle görüşmesine ilişkin açıklama yaptı. Öztrak, Tekirdağ'da CHP yeni il binası nedeniyle bir düğün salonunda düzenlenen yemekli programda yaptığı açıklamada, “Geçenlerde yapmış olduğumuz Almanya seyahati ile ilgili Adalet ve Kalkınma Partisi'nin genel başkanı sürekli eleştirilerde bulunuyor. Şununla görüştüler, bununla görüştüler. Arkadaşlar o seyahatte ben de vardım. Bizim görüştüğümüz Alman parlamentosunda Alman-Türk Parlamenterler grubudur. Bu grup içinde her partiden Almanya'nın sadece seçilmiş milletvekilleri vardır” dedi.

İLGİLİ HABERSon dakika... Erdoğan'dan Hakan Fidan açıklaması: Haberdar değilimSon dakika... Erdoğan'dan Hakan Fidan açıklaması: Haberdar değilim

“YANLIŞLAR VARSA ELEŞTİRİLERİ YAPARIZ”

“Bizim abdestimizden şüphemiz yoktur” diyen Öztrak, “Bu parti Mustafa Kemal'in kurmuş olduğu savaş meydanlarında emperyalizme kafa tutan ve bugüne kadar bu ülkeyi bölmek isteyen her türlü Emperyalist politikalara karşı duran bir partidir. Biz onların söylediklerini dinleriz karşımızdakilerin bunların içerisinde yanlışlar varsa eleştirileri yaparız. Ama biz bunlarla bizim kırmızı çizgilerimiz bellidir. Biz ayrılıkçı herhangi bir ayrım yapan hiç kimseyle aynı çizgide olmadık olmayacağız. Biz bu ülkenin bütünlüğünden yanayız. Cumhuriyet Halk Partisi, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu kuruluşun ve kurtuluşun partisidir” dedi.

Erdoğan cuma namazı sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Kılıçdaroğlu neden her seçim öncesi Almanya’ya gidiyor ve basına kapalı toplantılar yapıyor?” demişti. İHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 23:02 07.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more