Sözcü Plus Giriş

Erhan Timuroğlu’nun eski ortağı tutuklandı

İstanbul Polisi Danıştay Saldırısı ve Cumhuriyet Gazetesi’ne bomba atılmasıyla ilgili yargılanan Erhan Timuroğlu’nun eski ortağı Bekir Teker’i tefecilik suçlamasıyla gözaltına aldı. Erhan Timuroğlu’nun kız kardeşini öldürmesinin arkasındada Bekir Teker’le Ceylan Timuroğlu arasındaki ilişki iddiaları olduğu ortaya çıkmıştı.

Habip ATAM
15:28 -
Erhan Timuroğlu’nun eski ortağı tutuklandı

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Anadolu Yakası'nda tefecilik yapan bir suç örgütüne geçtiğimiz ay operasyon düzenledi. Baskında 11 şüpheli gözaltına alındı. Ancak şebekenin elebaşı olduğu öne sürülen Bekir Teker aramalara rağmen bulunamadı.

Organize Polisi’nin 3 aylık çabasıyla çökertilen şebeke elebaşının yakalanması için çalışmalara devam edildi. Araştırmalarda Teker'in adresi geçtiğimiz cuma günü tespit edildi. Ataşehir'deki bir adreste saklandığı anlaşılan Bekir Teker'in gözaltına alınması için operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan Teker, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. İşlemleri tamamlanan Teker, sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

Bekir Teker ismi daha önce, Danıştay ve Cumhuriyet Gazetesi’ne saldırı olaylarında yargılanan Erhan Timoroğlu'nun kız kardeşini öldürmesi olayıyla anıldı.
Timuroğlu'nun kendi iş ortağı Teker'in; kız kardeşi Ceylan Timuroğlu'yla ilişkisi olduğu iddiaları üzerine cinayeti işlediği iddia edildi. Ceylan Timoruğlu'nu öldürdükten sonra kayıplara karışan daha sonra yakalanan Erhan Timoruğlu'nun firari olduğu dönemde de Teker'e ait iş yerini kurşunlattığı iddia edilmişti.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more