Erhan Usta kimdir, kaç yaşındadır?

MHP Grupbaşkanvekili Erhan Usta, TBMM Genel Kurulundaki görüşmelerde partisini temsil ederken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından görevinden alındı. Erhan Usta'nın konuya ilişkin daha sonra açıklama yapacağı öğrenildi. Peki Erhan Usta kimdir, kaç yaşındadır? İşte ayrıntılar...

Erhan Usta kimdir, kaç yaşındadır?

Erhan Usta kimdir? Erhan Usta (d. 17 Temmuz 1966, Havza) Türk bürokrat ve MHP’li siyasetçidir. 1966 tarihinde Samsun’un Havza ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Havza’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. ABD Northeastern Üniversitesi’nde İktisat Politikası ve Planlama dalında bölüm birincisi olarak master derecesi almıştır. Celal Bayar Üniversitesi İktisat Anabilim Dalında doktora çalışması devam etmektedir.

Devlet Planlama Teşkilatı (Kalkınma Bakanlığı)’nda Uzman Yardımcısı, Uzman, Daire Başkanı, Genel Müdür, Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmıştır. İstanbul Finans Merkezi Koordinatör Yardımcılığının yanı sıra 10 yıl süreyle İç Denetim Koordinasyon Kurulu Üyeliği, kamu şirketlerinde yönetim kurulu üyelikleri görevlerinde bulunmuştur.

Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Samsun milletvekili seçilmiştir. 11 Ekim 2016 tarihi itibarıyla MHP grup başkanvekili olmuştur. Çok iyi düzeyde İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...