Sözcü Plus Giriş

Erkek arkadaşının araçla ezdiği üniversite öğrencisi Ece mahkemede konuştu

Adana'da üniversite öğrencisi Ece Çelik’in erkek arkadaşı tarafından kasıtlı olarak araçla çarpması sonucu yaralandığı iddiasıyla ilgili 4 sanığın yargılanmasına devam edilirken duruşmaya gelen Ece Çelik, arkadaşının kendisine araçla bilerek çarptığını iddia etti.

Mehmet SERBES
18:37 -
Erkek arkadaşının araçla ezdiği üniversite öğrencisi Ece mahkemede konuştu

Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya geçen celse tahliye edilen İbrahim Deveci, uzun süre yoğun bakımda kaldıktan sonra taburcu olan Ece Çelik, annesi Ayşe Yabacı ile tarafların avukatları katıldı. Tutuksuz diğer sanıklar Hüseyin Aybak, Mehmet Zengin ve Hakan Çelik ise gelmedi. Mahkeme Başkanı, Çelik ile ilgili Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nden Çelik'in mevcut durumu ile ilgili raporun gönderildiğini söyledi. Raporda, Çelik'in psikiyatri ve nörolojik durumuyla vesayet altına alınması, bir yıl sonra tekrar değerlendirilmesinin uygun olduğunun belirtildiğini belirtti.

İLGİLİ HABERAdana'da dehşet! 3 çocuğunu boğazlarını keserek öldürdüAdana'da dehşet! 3 çocuğunu boğazlarını keserek öldürdü

Daha sonra Ece Çelik'e söz verilerek nasıl araçla ezildiği soruldu. Sanık İbrahim Deveci ile başta sevgili olduklarını, daha sonra ayrıldıklarını ve aralarında arkadaşlık başladığını ifade eden Çelik, diğer sanık Hakan ile de yaklaşık 9 ay sevgili kaldıklarını belirtti. Olay günü Deveci'nin kendisini aradığını ve birlikte bir yere gidip beraber alkol aldıklarını ifade eden Çelik, “Ben fazla alkol almadım. İbrahim bira içse sarhoş olur. Bana sarhoş olduğu halde ‘yeniden sevgili olalım mı?' dedi. Ben da ‘hayır' diye cevap verdim. Birkaç defa ısrar etti. Kabul etmedim” dedi.

FOTO: SOZCU -Ece Çelik

FOTO: SOZCU

Daha sonra telefonla evinin anahtarı bulunan arkadaşı Soner'i arayıp eve çıkıp kendisini beklemesini, kapıyı da kimseye açmamasını istediğini belirten Çelik, akşam olunca Deveci'nin kendisini araçla evinin önüne getirdiğini söyledi. Çelik, sanık Deveci'nin araçla kendisini ezdiği iddiasını ise şöyle anlattı:

“Araçtan ineceğim sırada İbrahim Deveci kolumdan tuttu. Sonra benim tarafımdaki kapıyı Hakan açıp ‘Ece buraya gel' dedi. Yanında bulunan Hüseyin'de İbrahim'in yanına gitti. Karşılıklı küfürleştiler. Hemen araçtan inip Hüseyin'in yanına geldim. Hüseyin tabanca çıkarttı. Ben ‘Ne yapıyorsun?' diyerek engel olmaya çalıştım. Bu sırada İbrahim aracını sürdü. Sonra geri döndü. Hüseyin'e araçla vuracak sandım, aracı durdurmaya çalıştım. Ancak, Hüseyin'e hafif çarptı. Daha sonra tekrar geri dönmüş. Ben döndüğünü görmedim. Üzerimize doğru aracı sürdü, hepimiz kaçıştık. Ben ‘Ne yapıyorsun İbrahim?' dedim. Bana bilerek çarptı. Kesinlikle bilerek çarpıp, çekip gitti.”

İLGİLİ HABERAdana'da şoke eden intiharAdana'da şoke eden intihar

Çelik, avukatının sorusu üzerine ise sanık Deveci'nin araçla yanlarından ayrılırken “Siz görürsünüz” diyerek küfür ettiğini de belirtti.

Çelik'in ifadesinin ardından söz alan Deveci, Çelik'in kurgulu ifade verdiğini söyledi. Çelik’in kendisini arayıp Hakan ile sorunları olduğunu belirttiğini ifade eden Deveci, “O gün birlikte olduğumuzda alkol almadım. Ece, aracın içindeyken instagram snap çekip atıyordu. Eğer benimle tartışıyor olsa böyle bir davranışta bulunmazdı. Ece ile arkadaştık, sevgili değildik. Hüseyin silah çekince Ece'ye zarar vereceklerini düşünmüştüm. Ben kafamı eğip arabayla olay yerinden uzaklaşmaya çalışmıştım” dedi.

Mahkeme heyeti, olay yerinde keşif yapılması talebini red ederken, duruşmayı Çelik ile ilgili hastane raporunda belirtilen sürenin beklenilmesi için erteledi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 20:25 26.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more