Eşini sokak ortasında katletmişti! Katil koca hakim karşısında…

Teyzesini taciz ettiği için boşanma kararı alan eşini sokak ortasında katleden Ali Karal, cinayeti "Kızımızın okulunun taksidini ödemek için birlikte bankadan para çekip işe doğru gidiyorduk, yolda bana küfür etmeye başladı, yüzüme tükürdü. Kendimi kaybettim. Cebimde taşıdığım bıçağı rastgele salladım" sözleri ile anlattı.

Eşini sokak ortasında katletmişti! Katil koca hakim karşısında…

İstanbul Şişli’de sokak ortasında, boşanma aşamasında olduğu eşi Leyla Karal’ı boğazından bıçaklayarak öldüren Ali Karal’ın ilk kez hakim karşısına çıktı.
Duruşmada savunma yapan sanık Ali Karal “Eşimle ara ara tartışmalarımız olurdu. En son eşimin 26 senedir hiç görüşmediği teyzesi İzmir'den misafirliğe geldi. Ben gece çalışıp, gündüz evde olduğum için gelmesini istemedim. Eşimde çalışıyordu. Evde yalnız kalmak istemedim. Eşime izin almasını söyledim ancak kabul etmedi. Bu sebeple tartıştık. Beni evden attı ancak dışarıda görüşüyorduk. Sonra boşanmak istediğini söyledi, kabul ettim birlikte avukata gidip protokol yaptık. Boşanma aşamasındayken iş yerime gelip bana hakaret etti. Şişli'deki evi kendisine vermemi istedi” diye konuştu.

Olay gününde sanık Karal kendini kaybettiğini belirterek “Kızımızın okulunun taksidini ödemek için birlikte bankadan para çekip işe doğru gidiyorduk, yolda bana küfür etmeye başladı, yüzüme tükürdü. Kendimi kaybettim. Cebimde taşıdığım bıçağı rastgele salladım” dedi.

“EVE GELEN MİSAFİRİ TACİZ ETTİĞİ İÇİN ABLAM EVDEN ATTI”

Duruşmada tanık olarak dinlenen Leyla Karal'ın kardeşi Ersin Demir ise olay gününden 1 hafta önce ablasının gece yarısı ağlayarak kendisini aradığını belirten Demir, “Eniştemin, evlerinde misafir olan teyzem B.A' ya cinsel tacizde bulunduğunu söyledi. Olaya ilişkin ses kaydı attı. Daha sonra da eniştemi evde attığını ve boşanmak istediğini söyledi” iddialarında bulundu.

Aynı binada komşuları olan Medine Şahin de tanık olarak ifade verdi. Şahin ifadesinde “Cinayet gününden 10 gün önce, saat 03.00 sularında bütün apartmanın duyacağı şekilde kavga sesleri geliyordu
Eşimle birlikte Leyla ve Ali'nin yanına gittik. Eşim Ali'yi alıp dışarı çıkardı. Ben de Leyla'ya ne olduğunu, neden kavga ettiklerin sordum. Leyla, evlerinde misafir olan teyzelerine Ali'nin cinsel istismarda bulunduğunu ve ses kaydı olduğunu söyledi, ses kaydını dinlemek istemedim” ifadelerini kullandı.

Bakanlığın ve şikayetçilerin katılma taleplerini kabul eden mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Ayrıca tacize uğradığı iddia edilen teyze B.A'nın tanık olarak dinlenilmesine de karar vererek duruşmayı erteledi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...