Sözcü Plus Giriş

Eski 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hurşit Tolon dolandırıldı

Ankara'da kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtarak aralarında eski 1. Ordu komutanı Hurşit Tolon'un da bulunduğu 8 kişiyi toplam 400 bin lira dolandıran biri Suriye uyruklu 2 kişi tutuklandı.

null
Güncellenme: 07:04, 06/07/2018

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, aralarında eski 1. Ordu komutanı Hurşit Tolon’un da bulunduğu 8 kişinin toplam 400 bin lira dolandırılması üzerine harekete geçti.

Foto: İHA

Foto: İHA

Şüphelilerin kendilerini polis, hakim ve savcı olarak tanıtarak, Hurşit Tolon dahil 8 kişiyi FETÖ operasyonu bahanesiyle dolandırdı.

İlginizi ÇekebilirCanan Karatay'ı dolandırmıştı yine aynı suçtan yakalandı!Canan Karatay'ı dolandırmıştı yine aynı suçtan yakalandı!

TOLON’DAN 13 BİN DOLAR ALDILAR

Tolon’a ulaşan dolandırıcılar, FETÖ üyelerinin Tolon’un ev telefonuna bağlı internet hattı üzerinden görüşme yaptığını, bankadaki parasının da ABD’deki bir bankaya gönderilmeye çalışıldığını söylediler.

Foto: İHa

Foto: İHa

Kendilerini polis gibi tanıtarak Tolon’u ikna eden dolandırıcılar, parmak izi alınması için paraları teslim etmesi gerektiğini söyleyerek Tolon ile buluştular. Tolon yanında getirdiği 13 bin doları dolandırıcılara teslim etti.

 

İlginizi ÇekebilirTelefon dolandırıcıları profesöre evini sattırdılar!Telefon dolandırıcıları profesöre evini sattırdılar!

Daha sonra dolandırıldığını anlayan eski 1. Ordu Komutanı avukatı aracılığı ile polise başvurdu.

Hemen harekete geçen Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Tolon ile birlikte 8 kişiyi 400 bin lira dolandıran biri Suriye uyruklu 2 zanlıyı yakaladı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen zanlılar tutuklandı. AA

Yayınlanma Tarihi:22:49,