Sözcü Plus Giriş

Eski TUSKON başkanının eşine ByLock gözaltısı

İstanbul polisinin Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik düzenlediği operasyonda 17 şüpheli gözaltına alındı. Yakalananlar arasında eski bir polis okulu müdürü ve 2 vergi başmüfettişiyle TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral’in eşinin de bulunduğu öğrenildi.

Habip ATAM
Güncellenme: 23:55, 19/10/2018
Eski TUSKON başkanının eşine ByLock gözaltısı

Operasyon İstanbul Emniyeti'ne bağlı Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde düzenlenen operasyonda, örgütün kriptolu haberleşme programını kullanan 40 şüphelinin yakalanması için 10 ilde eş zamanlı baskın düzenlendi. Yapılan operasyonlarda 17 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden ikisinin ise yurt dışına kaçtığı öğrenildi. Adreslerde yapılan aramalarda, bilgisayar ve dijital malzemelere el konuldu.

İlginizi ÇekebilirByLock kullanıcısı eski vergi müfettişi Kayseri'de yakalandıByLock kullanıcısı eski vergi müfettişi Kayseri'de yakalandı
Yakalanan şüpheliler arasında Şükrü Balcı Polis Okulu'nun eski müdürü ile biri İstanbul'da diğeri Sivas'ta görevli 2 vergi baş müfettişinin de gözaltına alındığı öğrenildi. Ayrıca operasyon kapsamında FETÖ'nün işadamları çatı kuruluşu TUSKON'un başkanı Rıza Nur Meral'in eşinin de bulunduğu öğrenildi.tuskon-baskani-riza-nur-meral 

Yurtdışına kaçtığı belirtilen Rıza Nur Meral'in karısının örgütün kadın yapılanmasına yer aldığı öne sürüldü. Şüpheliler Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, haklarında gözaltı kararı olan 23 kişinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:18:23,