Sözcü Plus Giriş

Depremzede berberden yetim çocuklara ücretsiz tıraş

Eskişehir'de depremzede berber 39 yaşındaki Ömer Faruk Akceylan, Marmara Depremi'nin 19’uncu yılında kimsesiz çocukları ücretsiz tıraş etti.

Kemal ATLAN / Eskişehir
13:28 -
Depremzede berberden yetim çocuklara ücretsiz tıraş

Türkiye’yi yasa boğan 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi sırasında Kocaeli’nin Gölcük İlçesi’nde oturan, evi ve berber dükkanı yıkılınca babası Nurettin Akceylan ile birlikte Eskişehir’e gelen Ömer Faruk Akceylan, burada açtıkları berber dükkanına ’17 Ağustos’ adını verdi.

İstiklal Mahallesi’ndeki berber dükkanının önüne ’17 Ağustos 1999 depremini unutturmayacağız’ yazısını da asan Ömer Faruk Akceylan, merhum babası Nurettin Akceylan'ın başlatmış olduğu 17 Ağustos tarihlerinde geleneksel hale getirdiği ücretsiz tıraş uygulamasını bu yıl da sürdürdü.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

İHH İnsani Yardım Vakfı Eskişehir Temsilciliği işbirliğiyle geçen yıl 17 Ağustos’ta kimsesiz çocukların ücretsiz tıraşlarını yaptıklarını belirten Ömer Faruk Akceylan, bu yıl da yine kimsesiz çocukları tıraş ettiklerini söyledi.

Müesseselerini var olduğu sürece uygulamayı sürdüreceğini belirten Akceylan şöyle konuştu:

“Depremde ailemle beraber Gölcük’ün İhsaniye Beldesindeydik. Biz de 45 saniyeyi binamızda yaşadık. Oturduğumuz binanın içerisinden sağ kurtulduk. Depremde babamın kolu kırıldı. Akrabalarımız olduğu için deprem sonrası babamın tedavisi için Eskişehir’e geldik. Çok zor günlerdi. Allah kimseye bir daha böyle şeyleri yaşatmasın. 19 yıldan beri ücretsiz tıraş yapıyoruz. 19 yıldır yaptığımız ücretsiz tıraşların amacı 17 Ağustos depremini unutturmamak. Geçen yıl ve bu yıl yetim çocukları ücretsiz tıraş ediyoruz. Yetim çocuklardan vakit kaldığı takdirde gelen diğer müşterilerimizi de ücretsiz tıraş edeceğiz. Müessesemiz açık olduğu sürece de ücretsiz tıraş yapmaya devam edeceğiz. “

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more