Sözcü Plus Giriş

Ev sahibini dolandırmaya çalışan polise suçüstü

İstanbul Siber Suçları Şube Müdürlüğü'nde görevli bir yıllık polis memuru ev sahibine "Ailecek FETÖ'den dosyanız var. 300 bin lira karşılığında kapatırım" diyerek dolandırmaya çalıştı. Ev sahibi ile yapılan plan çerçevesinde şüpheli polis memuru suçüstü yakalanırken, baskın anı ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Tugay SADAY
Güncellenme: 16:30, 06/07/2018

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde çalışan bir yıllık polis memuru C.H.  (28)  Bayrampaşa’da kiralık evde oturuyordu. Geçtiğimiz hafta C.H. ev sahibi N.B.’ye (36) “Ailecek FETÖ’den dosyanız var. 300 bin lira karşılığında dosyayı kapatır sizi kurtarırım. Boş yere suçlu muamelesi görmeyin” diyerek kandırmaya çalıştı.

Kiracısı polis olduğu için iddiaya inanan ev sahibi ise 300 bin lirayı toplamak için bir arkadaşına durumu aktardı. Ev sahibinin arkadaşı ise şüphelenerek başka bir polis memuru arkadaşına durumu anlattı.

Polis memuru ise olayın dolandırıcılık olduğunu belirterek konuyu Siber Suçlarla Mücade Şube Müdürlüğü’ne iletti.

Gerekli tahkikati yapan Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ise Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Memur Suçları Büro Amirliği ekiplerine konuyu devretti. Olayla ilgili soruşturma başlatan Memur Suçları Büro Amirliği ekipleri ev sahibi N.B.’ye ulaşarak plan yaptı.

Plan çerçevesinde şüpheli polis memurunu arayan ev sahibi N.B. 50 bin lira bulabildiğini söyleyerek Fatih’te bir kafede buluşma ayarladı. Kafede hazır bulunan polis ekipleri, şüpheli C.H.’yi parayı aldığı esnada suçüstü yakalayarak gözaltına aldı.

FOTO:SÖZCÜ - Dolandırıcılık kariyeri başlamadan biten polis memuru, meslektaşları tarafından böyle götürüldü.

FOTO:SÖZCÜ – Dolandırıcılık kariyeri başlamadan biten polis memuru, meslektaşları tarafından böyle götürüldü.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen C.H. sorguya aldı. Yapılan sorgulamaların ardından şüpheli polis memuru adliyeye sevk edildi.

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, 15 Mayıs'ta “İçimizde çürük elma barındırmayacağız” demişti.

Yayınlanma Tarihi:15:36,