F-16’lar 2 kez vurdu!

Siirt'in Baykan ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ve PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada, 3 terörist etkisiz hale getirildi. Hava destekli yapılan operasyon ve çatışmanın sürdüğü belirtildi.

F-16’lar 2 kez vurdu!

Baykan ilçesi Karamis bölgesinde bir grup teröristin bulunduğu ihbarı üzerine Siirt 3’üncü Komando Tugayı’na bağlı birlikte tarafından bugün bölgede operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında teröristler ile çıkan çatışmada, 3 PKK’lı etkisiz hale getirilirken, operasyona havadan taaruz tipi helikopterlerin dekstek verdiği öğrenildi. Bölgede başlatılan operasyon ve çatışmanın zaman zaman sürdüğü belirtildi.

F-16 ve Özel Kuvvetler, sınırda UFO kovalamış İlginizi Çekebilir F-16 ve Özel Kuvvetler, sınırda UFO kovalamış

‘F-16 UÇAKLARI BÖLGEYE 2 ATIM GERÇEKLEŞTİRDİ’

Siirt Valiliği’nden Baykan’da gerçekleştirilen operasyon ile ilgili yazılı açıklama yahıldı. Açıklamada, bugün İl Jandarma Komutanlığı’na yapılan istihbari bilgiler üzerine, bölücü terör örgütü mensuplarının barınma alanı olarak kullandıkları değerlendirilen Baykan ilçesi Tandır Dağı bölgesine İnsansız Hava Aracı yönlendirildiği belirtildi. 3 kişilik dinamik hedef görüntüsü tespit edildiği belirtilen açıklamada, “Siirt İl Jandarma Komutanlığı tarafından talep edilen yakın hava desteği ile (F-16 Uçakları) hedef bölgeye 2 atım gerçekleştirilmiştir. Hava destekli yapılan atışlar neticesinde; 3 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği değerlendirilmektedir. ATAK helikopterlerinin de havadan destek verdiği operasyona Siirt İl jandarma Komutanlığı’na bağlı JÖH timleri ile Güvenlik Korucuları bölgede arama/tarama yapmak maksadıyla görevlendirilmiştir. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü terörist faaliyete karşı mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir” denildi.  DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...