FETÖ kumpasında hakimlik yapan Hamzaçebi itirafçı oldu: Telefonuma Bylock yüklediler

Balyoz davası hakimlerinden Ali Efendi Peksak’ın FETÖ üyeliğinden yargılandığı davada, tanık olarak dinlenen eski hakim itirafçı Mehmet Hamzaçebi örgütün gizli mesajlaşma programı Bylock’u telefonuna yüklendiğini söyledi.

FETÖ kumpasında hakimlik yapan Hamzaçebi itirafçı oldu: Telefonuma Bylock yüklediler

FETÖ'nün kumpaslarından olan Poyrazköy davasında hakimlik yapan Mehmet Hamzaçebi Balyoz davasında görev yapan Ali Efendi Peksak'ın FETÖ üyeliğinden yargılandığı davaya tanık oldu. İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya katılan itirafçı Hamzaçebi Peksak ile Kadıköy Adliyesinde birlikte hakimlik stajı yaptıklarını anlattı.

Hamzaçebi, “Staj döneminde bizi Mehmet Ali Uysal tanıştırmıştı. Uysal, bana Peksak'ın Gülen cemaatinden olduğunu söylemişti. Cemaatten olan hakim savcıların, kendi aralarında dörder, beşer kişilik sohbet grupları olurdu. Peksak'ın da o dönem cemaat olarak adlandırılan bu yapı içinde yer aldığını biliyorum” dedi.

BAŞKAN AKRABAMDAN DOLAYI ATANDIM

Mehmet Hamzaçebi, Kafes Eylem Planı davasında üye hakim olarak görev yapmasını da şöyle açıkladı: “O davada üye hakim Mehmet Karababa ile bir sanık avukatı arasında tartışma çıkmıştı. Karababa, avukata ‘Ben tuzluk değilim' diye çıkışmış ve bu olay basına yansımıştı. Bu olaydan sonra mahkeme başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu, duruşmalara benim çıkmamı istiyordu zira ben CHP milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi'nin akrabasıyım  benim heyette yer almamı istedi” diye konuştu.

BYLOCK İTİRAFI

İtirafçı Hamzaçebi Bylock'a ilişkin de şunları söyledi: “Benim telefonuma Bylock programı, Dursun Ali Gündoğdu'nun evinde, tanımadığım biri tarafından yüklendi. Telefonum eski bir telefondu. Yükleyemezler sanıyordum ama yüklenmiş. Bu programı hiç kullanmadım.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...