Sözcü Plus Giriş

FETÖ mağdurlarından SÖZCÜ’ye kumpasa tepki

SÖZCÜ Gazetesi yazarları Emin Çölaşan ile Necati Doğru ve 3 yöneticisinin hakkında başlatılan FETÖ kumpasına sosyal medyadan büyük tepki geldi. Asılsız iddialara en büyük tepkiyi geçtiğimiz yıllarda FETÖ'nün 'Ergenekon-balyoz kumpaslarına maruz kalanlar gösterdi.

13:29 -
FETÖ mağdurlarından SÖZCÜ’ye kumpasa tepki

SÖZCÜ Gazetesi yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ve 3 yönetici hakkında “FETÖ'ye yardım” davası açıldı ve 15’er yıl hapisleri isteniyor. Mahkemede çürütülen 19 Mayıs 2017 soruşturması iddianamesinden kopyala yapıştır yöntemiyle düzenlenen yeni iddianame büyük tepki çekti. Tepki gösterenler arasında FETÖ’nün Ergenekon ve Balyoz gibi kumpaslarına maruz kalmış isimlerin de olması dikkat çekti. İşte sosyal medyadan tepkiler…

Mustafa Önsel

Eh kallavi yerlerde hala Fetullah Gülen çetesinin elemanlarının cirit attığı iddiaları havada uçuşurken;
BankAsya’ları, Zaman paçavrasını ve Samanyolu denilen yalanyolunu kuranlar, destek olanlar elini kolunu sallayarak pozisyonlarına pozisyon sağlarken…
Bu kabul edilemez durum kimin işine yarar?
Bunu bilmeden mi böyle davranıyorsunuz?
Yazıklar olsun!
Emin Çölaşan, Necati Doğru Fetullah çetesinin en güçlü olduğu dönemde bizim sesimiz oldu.
Sesten öte nefesimiz oldu…
Yanlarındayım…
DURDUĞUM YER BİLİNSİN!

CHP’nin 25. ve 26. Dönem milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş: “@gazetesozcu ‘den Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile gazete çalışanları hakkında “FETÖ”cü suçlaması yöneltmek, akla, vicdana, mantığa ve hukuka aykırıdır. Bu iddianame, yerel seçim öncesi medyaya yönelik bir gözdağıdır ve “SUSUN” işaretidir. SÖZCÜ yazarlarına FETÖ çamuru yapışmaz!” diye yazdı.

CHP Tekirdağ Milletvekili Canan Yüceer: Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır. Emin Çölaşan'a, Necati Doğru'ya, @gazetesozcu çalışanlarına ve yöneticilerine “FETÖ”cü suçlaması yöneltmek akla, izana, mantığa, vicdana ve ahlaka sığmaz. AKP, FETÖ ile aynı menzile yürürken bu insanlar sizi uyarıyordu.

Gazeteci Murat Ağırel: İşte bahsettiğim tam da bu..Atasay K. gibi Adil Öksüz ile birlikte ABD ye uçuşları iddianamede belgelenen, hakkında gözaltı kararı olan kişiler rahat rahat gezsin Necati Doğru,Emin Çölaşan gibi gazeteciler FETÖ den yargılansın…Deli saçması!!

Gazeteci Mine Gökçe Kırıkkanat: Emin Çölaşan? İnsaf! İzan!

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz: Emin Çölaşan ve Necati Doğru'yu FETÖ'ye yardımdan yargılamak FETÖ'ye göbek attırmak ve muhalif avlamaktır!

Gazeteci Barış Pehlivan: ROK, Nagehan, Küçük, Gülerce değil de, Sözcü yazarları “örgüte bilerek – isteyerek yardım etmiş!” Peh!

Kırmızı Kedi Yayınevi Kurucusu Haluk Hepkon: Zaman'ın imtiyaz sahibi Fettah Tamince'yi, Ömer Faruk Kavurmacı'yı, Mısır'daki sağır sultanın FETÖ ile ilişkisini bildiği bir sürü zengini serbest bırak, uydurma bahanelerle Emin Çölaşan ve Necati Doğru için hapis talep et… Soran olursa da FETÖ ile mücadele devam ediyor dersin.

İLGİLİ HABERTürkiye'de bu da oldu: Emin Çölaşan ve Necati Doğru FETÖ'cüymüş!Türkiye'de bu da oldu: Emin Çölaşan ve Necati Doğru FETÖ'cüymüş! İLGİLİ HABERSözcü'ye algı operasyonunda yeni perde: İddianame değil iftiranameSözcü'ye algı operasyonunda yeni perde: İddianame değil iftiraname İLGİLİ HABERSözcü'ye ikinci kumpas! Necati Doğru: Bu çamur bize yapışmazSözcü'ye ikinci kumpas! Necati Doğru: Bu çamur bize yapışmaz
Son güncelleme: 13:41 11.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more