FETÖ okullarını soruşturan isim de çocuğunu FETÖ okuluna göndermiş

İstanbul’da FETÖ bağlantısı nedeniyle kapatılan okulların varlıklarını tespit etmekle görevli KHK bürosunun koordinatörünün de çocuğunu FETÖ okuluna gönderdiği ortaya çıktı.Durumu ortaya çıkaran CHP’li Hüseyin Sağ, “Çocuğunu bu okullara gönderenler, Bank Asya’ya paralarını yatıran vatandaşlar orantısız şekilde cezalandırırken kızını FETÖ okuluna kaydettiren defterdarlık yöneticisi Mehmet Habipoğlu’nun İstanbul KHK İşlemleri Bürosu’nun başına getirilmesi adalete sığar mı? Aslında normali bu olmalı. Fakat uygulamada gariban vatandaş mağdur olurken bazı isimler korunup kullanıyor” diye tepki gösterdi.

FETÖ okullarını soruşturan isim de çocuğunu FETÖ okuluna göndermiş

15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrasında 20 Temmuz 2016 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla ilan edilen OHAL kapsamında Türkiye çapında defterdarlıklar bünyesinde KHK büroları kuruldu. KHK bürolarının görevlerinin başında milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen FETÖ/PYD örgütü ile aidiyeti ve irtibatı belirlenen bir kısım özel sağlık kuruluşları, özel öğretim kuruluşları ile özel öğrenci yurtları ve pansiyonları vakıf ve dernekleri ile bunların iktisadi  işletmelerinin kapatılmasına ilişkin işlemler sonrasında defter ve belgeler üzerinde varlıklarının ve banka mevcutlarının tespiti geliyor.

habiogluKOORDİNATÖR DE ÇOCUĞUNU O OKULA GÖNDERDİ

Kapatılan FETÖ'cü okulların varlıklarının tespit etmek ile görevli olan “İl KHK İşlemleri Bürosu”nun İstanbul'daki koordinatörlüğünü oldukça ilginç bir isim yapıyor. Büronun koordinatörü, Maliye Bakanlığı İstanbul Defterdarlığı Marmara Emlak Müdürü olan Mehmet Habipoğlu. Mehmet Habipoğlu'nu ilginç kılan ise kızının OHAL  kapsamında FETÖ bağlantısı nedeniyle el konulan Özel Bakırköy Fatih Ortaokulu'nun öğrencisi olması.

İNDİRİMLİ KAYIT

Habipoğlu'nun kapatılan FETÖ'cü okul ile bağlantısı da yöneticisi olduğu İstanbul Defterdarlığı OHAL bürosuna 21  Eylül 2016 tarihinde yaptığı başvuru ile ortaya çıktı. CHP'li Hüseyin Sağ'ın ulaştığı belgeye göre Mehmet Habipoğlu kızını kapatılan Özel Bakırköy Fatih Ortaokulu'nun 8. sınıfına şubat 2016 döneminde kaydettirdi. Kayıt ücreti 26 bin 780 lira olan okul, Habipoğlu'na 13 bin 830 lira indirim yaptı.

Habipoğlu okula 3 bin 350 lirası peşin kalanı 12 taksitle toplam 12 bin 950 lira ödeme yaptı. Kızını FETÖ okuluna kaydettiren Habipoğlu, OHAL bürosuna yaptığı başvuru ile 667 sayılı KHK ile Özel Bakırköy Fatih Ortaokulu'na el konulması nedeniyle yaptığı 12 bin 950 liralık ödemenin iade edilmesini talep etti.

Hüseyin Sağ

Hüseyin Sağ “Gariban vatandaş mağdur olurken bazı isimler korundu kollandı.” diye tepki gösterdi.

HESAPLAŞMA BAZI İSİMLERİ TEĞET GEÇTİ

Durumu ortaya çıkaran CHP'li Hüseyin Sağ, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından terör örgütü ile hesaplaşmak için ülke çapında binlerce kişinin gözaltına alınıp tutuklandığını ya da işsiz bırakıldığını söyledi.
FETÖ ile hesaplaşırken çocuklarını FETÖ okullarına gönderen anne babaların örgüt ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle işten atıldığını hatta tutuklandığını belirten Sağ “Bu hesaplaşma bir çok mağduriyet de yarattı. Maaşını Bank Asya'dan aldığı için tutuklananlar da çocuklarını ucuz olduğu için dershaneye gönderdikleri için işsiz kalanlar da oldu. Ama görülüyor ki bu hesaplaşma bazı isimleri teğet geçmiş” dedi. İstanbul'da kapatılan FETÖ okullarının mali varlıklarını tespitinden sorumlu KHK bürosunun koordinatörünün de çocuğunu FETÖ okuluna göndermesine karşın farklı bir muamele gördüğünü söyleyen Sağ “Üstelik parasını da geri istemiş. Aslında normali bu olmalı. Çocuğunu o dönem hiçbir hukuki sorunu olmayan bir okula kaydettiren veli niye cezalandırılsın? Fakat uygulamada gariban vatandaş mağdur olurken bazı isimler korundu kollandı. FETÖ ile böyle hesaplaşılmaz. Hesaplaşmada bile torpil işliyor” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...