FETÖ operasyonundan korunma tedbirleri çıktı

İstanbul Polisi, FETÖ'ye yönelik yeni bir operasyon düzenledi. Gözaltına alınan şüphelilerin Bylock görüşmelerinde, Enes Kanter'e destek görüşmeleri ve "Niçin yakalanıyoruz" tahlilleri çıktı. Bir yazışmada "Ben ölürüm de ayrılamam H.E. (Hoca Efendi) fotoğrafından" ifadeleri dikkat çekti.

FETÖ operasyonundan korunma tedbirleri çıktı

Operasyon İstanbul Emniyeti’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlendi. Mali polis ekipleri Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olan ve  kriptolu yazışma programı Bylock kullanan bazı şüphelileri belirledi. Çalışmaların ardından sabah saatlerinde 4 ilde düzenlenen baskınlarda 34 şüpheli gözaltına alındı.

YAZIŞMALAR ELE GEÇİRİLDİ

Gözaltına alınan şüphelilerin Bylock yazışmaları incelemeye alındı. Yapılan araştırmada, şüphelilerin 2015 ve 2016 yıllarında yaptıkları görüşmelere ulaşıldı. O yazışmalar arasında, şüphelilerin, “Niçin yakalanıyoruz” başlıklı bir yazı dikkat çekti. FETÖ ablası olduğu öne sürülen şüphelinin yazdıklarında, örgüt üyelerinin teknik bilişim malzemelerini iyi imha edememesinden şikayetçi olduğu görülüyor. FETÖ elebaşını H.E.(Hoca Efendi) diye kodlayan şüphelinin bu fotoğrafları atamayan örgüt üyelerinden de yakındığı görülüyor.

TESPİT YAPMIŞ

Bylock yazışmalarında geçen o görüşmede şu ifadeler yer alıyor. “Arkadaşlar şu ana kadar gözaltından tutuklamaya, geçiş daha çok yakalanan evrak, kurban, burs, bağış, himmet mütevelli ve ders grubu listeleri…Yanlış ifade, panik yapmak, avukat gelmeden ifade vermeye başlamak, teknik bilişim malzemeleri (CD, Bilgisayar, laptop vb.) yakalatma ve şikayet etmelerden kaynaklı… Dikkat ederseniz çoğu da bilgi-belge- teknik malzemeler….Yani iyi bir arama taramadan kaynaklanan deliller oluşturuyor. Bu neden kaynaklanıyor. Hangi düşünceler bizi ele veriyor.

H.E. FOTOĞRAFI

Bize bir şey olmaz düşüncesi, Ben gerekli temizliği yaptım kanaati, bundan ne çıkar ki….Bize gelinceye kadar o hooo…Ben ölürüm de bunlardan ayrılmam (H.E. ile fotoğraf gibi) Bana bunlar özel hatıra…Bunlar çok kıymetli siz bunun değerini bilmezsiniz, Gelecek sene hizmet için bunlar lazım olacak…Her sene kurban çalışması var…Bir yerde listeler dursun unutmayayım…Bir kaç defa aradılar bir şey bulamadılar ki…Ben her şeye razıyım. Hapis ise hapis..Biz bu işi yolda bulmadık. Bu hizmet ne emeklerle buraya geldi. siz kendinize bakın ben temizim zaten…Benim sakladığım yeri cinler bile bulamaz. Yakında bu süreç bitecek zaten… Benim filan yerde tanıdığım var zaten, ona söylerim bize yardımcı olur… vs. Arkadaşlar, ateş sadece düştüğü yeri yakmıyor. Ateş hepimizi yakıyor”

ENES KANTER’E DESTEK

Diğer bir yazışmada ise, ABD’deki basketbolcu Enes Kanter’e destek vermek için paylaşımlar yapıldığı görülüyor. “Soyadımı Gülen yapacağım” söylemleri ile gündeme gelen Kanter için en iyi oyuncu seçimleri için telefon ve tabletlere, farklı tarayıcılar yüklenmesi ve Enes Kanter’e oy verilmesi talimatı veriliyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...