Sözcü Plus Giriş

FETÖ’nün sağlık yapılanmasına Bylock operasyonu!

İstanbul Polisi, FETÖ'nün sağlık yapılanmasına yönelik operasyon düzenledi. Bylock kullanıcısı oldukları belirlenen ve görüşme çözümlemeleri tespit edilen, uzman doktorlarında aralarında bulunduğu 13 şüpheli gözaltına aldı.

Habip ATAM
Güncellenme: 19:06, 08/02/2018
FETÖ’nün sağlık yapılanmasına Bylock operasyonu!

Operasyon, İstanbul Emniyeti’ne bağlı Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi.

İlginizi ÇekebilirPolislerin 'ByLock' davasında karar: 33 sanığın tahliyesine karar verildiPolislerin 'ByLock' davasında karar: 33 sanığın tahliyesine karar verildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu koordinesinde başlatılan çalışmada FETÖ üyesi 23 şüpheli belirlendi. Aralarında uzman doktor, biyolog ve hemşirelerinde bulunduğu şüphelilerin kriptolu haberleşme programı Bylock kullanıcısı olduğu öğrenildi. Kaçakçılık Polisi, Bylock görüşme içeriklerinin deşifre edilmesinin ardından operasyon kararı alındı. Çalışanların ardından Istanbul, Isparta ve Muş’ta eş zamanlı operasyon düzenlendi.

İlginizi Çekebilirİstanbul'da Bylock operasyonu... Erhan Başyurt'un ismi de varİstanbul'da Bylock operasyonu... Erhan Başyurt'un ismi de var

Haklarında yakalama kararı olan 13 şüpheli gözaltına alındı. Yakalanan şüpheliler Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Yayınlanma Tarihi:18:30,